Rio 2016: Nadal wystąpi jednak na olimpiadzie i poniesie flagę Hiszpanii

Inne
Rio 2016: Nadal wystąpi jednak na olimpiadzie i poniesie flagę Hiszpanii
fot. PAP/EPA

Rafael Nadal (4. w rankingu ATP) wystąpi w sierpniowych igrzyskach - poinformowała Międzynarodowa Federacja Tenisowa (ITF). Uznała odwołanie Hiszpana, który dostał specjalne pozwolenie, mimo iż nie spełnił kryteriów umożliwiających start w Rio de Janeiro.

Jednym z warunków są dwa występy w rozgrywkach międzynarodowych - Pucharze Davisa lub Pucharze Federacji (kobiety) w wyznaczonym okresie. Mistrz olimpijski z Pekinu z 2008 r. w ostatnich czterech latach, z powodu kontuzji - ostatnio nadgarstka, nie rozegrał żadnego meczu w reprezentacji Hiszpanii.

 

W 2012 r. w Londynie z powodu kontuzji Hiszpan nie startował w olimpijskiej rywalizacji, a miał wówczas nie tylko walczyć o medale, ale być chorążym reprezentacji. Z powodu urazu wycofał się w ogóle z igrzysk, a zamiast niego flagę Hiszpanii niósł koszykarz Pau Gasol (też jedzie do Rio de Janeiro).

 

W podobnej sytuacji jak 30-letni tenisista była Dunka polskiego pochodzenia Caroline Wozniacki. Start w kwietniowym spotkaniu Fed Cup z Bośnią i Hercegowiną miał być jej drugim występem w Pucharze Federacji, ale dziewięć dni wcześniej doznała kontuzji prawego stawu skokowego. Uraz wykluczył ją z gry na 10 tygodni. ITF nie przyznała jej biletu do Rio, ale tenisistka odwołała się - z dobrym skutkiem - od tej decyzji. Już w lutym Duński Komitet Olimpijski informował, że Wozniacki ma ponieść duńską flagę podczas ceremonii otwarcia igrzysk w Rio de Janeiro.

 

Na liście tenisistów-uczestników turnieju olimpijskiego jest czworo Polaków. W singlu wystąpią Agnieszka Radwańska i Jerzy Janowicz, a w deblu Łukasz Kubot i Marcin Matkowski. Tuż przed rozpoczęciem igrzysk mija termin zgłaszania chętnych do gry w mikście

AP, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze