Evangelion wygrywa DH Valencia!

E-sport
@DreamHack

Hiszpański zawodnik reprezentujący barwy klubu Valencia C.F. wygrał DreamHack Valencia pokonując w finale gracza Crane'a333 wynikiem 3-1. Hiszpański zawodnik jako jeden z nielicznych zabrał na turniej nieco zapomnianą talię paladyna opartą o N'Zotha, co okazało się strzałem w dziesiątkę i kompletnie zaskoczyło innych zawodników.

Evangelion prawie bezbłędnie przeszedł przez fazę Swiss, by w playoffach pokonać kolejno Dethelora, Kbushiego, StanCifkę i wreszcie – w finałowym meczu – Crane'a333. Oprócz N'Zoth paladyna Evangelion grał warriorem, aggro szamanem i zoolockiem.

Drugie miejsce zajmuje Crane333, który w półfinale pokonał Rubo wynikiem 3-2. Oprócz Hiszpana w półfinałowej czwórce znalazł się StanCifka, który musiał jednak uznać wyższość Evangeliona. Późniejszy zwycięzca całego turnieju pokonał Czecha 3–0 i nie musiał korzystać z żadnej innej talii poza swoim N'Zoth paladynem.

Fun fact: najlepszy z polskich zawodników na DreamHack Valencia – Dawido - pokonał w fazie Swiss obu późniejszych finalistów turnieju.