Rio 2016: Burmistrz prosi o Pokemon Go na igrzyskach

Inne
Rio 2016: Burmistrz prosi o Pokemon Go na igrzyskach
fot. PAP

Burmistrz Rio de Janeiro, Eduardo Paes, umieścił na swoim profilu w serwisie Facebook post, w którym apeluje do twórców gry Pokemon Go o udostępnienie aplikacji w Brazylii przed igrzyskami olimpijskimi.

- Hej, Nintendo! Za 23 dni rozpoczną się igrzyska w Rio. Zmierza tutaj cały świat. Wy też powinniście wpaść! - napisał Paes, używając hashtagu #PokemonGoNoBrasil. Burmistrz miasta-gospodarza igrzysk dołączył do wpisu grafikę, którą dał jasno do zrozumienia, że chce, by Pokemony odwiedziły Brazylię podczas największej sportowej imprezy na świecie.

 Aplikacja korzysta z nawigacji GPS i funkcji mapowania w smartfonach z systemem iOS i Android. Zmusza ona ludzi do wyjścia na zewnątrz i spacerowania po mieście. Stworzony przez użytkownika bohater w grze porusza się po rzeczywistej mapie okolicy. Każdy krok w prawdziwym świecie odpowiada krokowi w Pokemon Go. Spacery są niezbędne, by złapać wszystkie wirtualne stwory lub walczyć z innymi graczami na stadionach.

Na razie aplikacja jest oficjalnie dostępna w Australii, Nowej Zelandii, USA, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Włoszech, Hiszpanii, Portugalii i od soboty również w Polsce.

Czy burmistrz przyspieszy oficjalną premierę Pokemon Go w Brazylii? Twórcy mają czas do 5 sierpnia, więc powinno się udać.

DZ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze