Kolejna kontuzja Arjena Robbena

Zaledwie 36 minut trwał powrót na boisko Arjena Robbena. Holenderski piłkarz Bayernu Monachium w towarzyskim meczu z Lippstadt doznał kontuzji pachwiny i nie będzie zdolny do gry przez około sześć tygodni.

Robben urazu doznał w meczu z Lippstadt podczas, którego na ławce Bayernu zadebiutował Carlo Ancelotti. Zawodnicy z Monachium wygrali 4:3. Mimo, iż Holender zszedł z boiska w 36. minucie zdołał zapisać na swoje konto gola i asystę. Zawodnika zmienił młody Mario Crnicki.

- Uraz prawej nogi został zdiagnozowany w niedzielę po badaniu przeprowadzonym przez jednostkę medyczną klubu w Monachium. Robben będzie pauzował przez około sześć tygodni - czytamy w oświadczeniu Bayernu.

Z podobnymi dolegliwościami Robben zmaga się od marca. 32-letni zawodnik w poprzednim sezonie Bundesligi wystąpił tylko w 15 meczach. Jest jednak nadzieja, że będzie gotowy na start rozgrywek 2016/17. W lidze niemieckiej rywalizacja rozpocznie się dopiero 26 sierpnia.