Koszmarna kontuzja Demby Ba w meczu ligi chińskiej (WIDEO)

Derbowe spotkanie Shanghai Shenhua z Shanghai SIPG zakończyło się fatalnie dla zawodnika gospodarzy - Senegalczyka Demba Ba. Były gracz m. in. Newcastle United i Chelsea doznał makabrycznie wyglądającej kontuzji - jego noga w starciu z rywalem złamała się niczym zapałka...

Demba Ba przeszedł do ligi chińskiej w 2015 roku, gdy włodarze tamtejszych klubów zaczynali penetrację rynku europejskiego w poszukiwaniu gwiazd. Został w Szanghaju także na kolejny sezon - 18. kolejka rozgrywek okazała się jednak dla niego pechowa...

W drugiej połowie meczu derbowego z Shanghai SIPG Senegalczyk starł się z rywalem w taki sposób, że jego noga złamała się niczym zapałka. 31-latkowi bardzo długo byłą udzielana pomoc medyczna, a w 72. minucie w jego miejsce na boisko wszedł Obafemi Martins.

W momencie, gdy Demba Ba przebywał na murawie, jego zespół przegrywał 0:1. W końcówce spotkania gospodarze trafili jednak do siatki dwukrotnie, a trzy punkty dał im gol z rzutu karnego Freddy'ego Guarina z 95. minuty.