Rajd Estonii: Kajetanowicz drugi, zwycięstwo Sirmacisa

Moto

Obrońca tytułu Kajetan Kajetanowicz (Ford Fiesta R5) zajął drugie miejsce w Rajdzie Estonii, szóstej rundzie mistrzostw Europy. Zwyciężył Łotysz Ralfs Sirmacis (Skoda Fabia R5).

Polak stracił do Sirmacisa 1.34,5. Trzecie miejsce wywalczył Estończyk Rainer Aus (Mitsubishi Lancer Evo IX) ze stratą 3.44,8.

Ogromnego pecha miał Rosjanin Aleksiej Łukjaniuk (Ford Fiesta R5), który na dwa odcinki specjalne przed końcem rywalizacji zdecydowanie prowadził w klasyfikacji generalnej. Przed przedostatnim w rajdzie, 15. odcinkiem Rosjanin miał ponad 28 s przewagi nad Sirmacisem i prawie 2 minuty nad Kajetanowiczem.

Ale na OS Vissi 2 (13,4 km) Łukjaniuk popełnił błąd, wypadł z trasy, uszkodził samochód i jazdy nie mógł kontynuować. W tej sytuacji liderem został Łotysz i "dowiózł" pierwsze miejsce do mety. To jego drugie zwycięstwo w trzecim starcie w mistrzostwach Europy, po raz pierwszy wygrał Rajd Akropolu. - Szkoda Aleksieja. Mieliśmy wiele problemów w ten weekend, ale nasz zespół zrobił bardzo dobrą robotę. Jestem pewien, że dzięki temu będziemy silniejsi - ocenił swój start Kajetanowicz.

22-letni Sirmacis, który w kwietniu w Grecji, gdzie niespodziewanie zwyciężył, debiutował w samochodzie R5, teraz awansował na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej ME. Liderem jest nadal Kajetanowicz (121 pkt), drugi jest Łukjaniuk (84 pkt) i trzeci Sirmacis (79 pkt).

Kolejną, 7. rundą mistrzostw Europy będzie rozgrywany na początku sierpnia Rajd Rzeszowski.