Start w Brazylii zapowiedzieli mistrzowie olimpijscy w singlu Amerykanka Serena Williams (USA) oraz Brytyjczyk Andy Murray, a w deblach Serena i Venus Williams oraz ich rodacy Bob i Mike Bryanowie.

 

W Rio zabraknie złotej medalistki w grze mieszanej i brązowej w grze pojedynczej. Białorusinka Wiktoria Azarenka, która tytuł zdobyła z rodakiem Maksymem Mirnym jest bowiem w ciąży.

 

Na igrzyska nie wybierają się natomiast urodzony w Czarnogórze, a reprezentujący Kanadę, finalista tegorocznego wielkoszlemowego turnieju Wimbledonu Milos Raonic, Czech Tomas Berdych oraz Rumunka Simona Halep. Cała trójka obawia się wirusa Zika. - Z przykrością informuję, że zdecydowałam się nie brać udziału w igrzyskach olimpijskich. Powodem jest obawa związana z niebezpieczeństwem stwarzanym przez wirus Zika. Po rozmowach z lekarzami i moją rodziną doszłam do wniosku, że ryzyko jest zbyt duże dla mojej kariery i dla mojego zdrowia, zwłaszcza jako kobiety - oświadczyła Halep na Facebooku.

 

Zika jest groźny przede wszystkim dla kobiet ciężarnych lub planujących potomstwo, ale może powodować także problemy neurologiczne u dorosłych.

 

Igrzyska w Rio de Janeiro odbędą się w dniach 5-21 sierpnia.