Tour de Pologne: Niedzielny etap skrócony, opóźniony start

Inne
Tour de Pologne: Niedzielny etap skrócony, opóźniony start
fot.

Niedzielny, królewski etap wyścigu kolarskiego Tour de Pologne wokół Bukowiny Tatrzańskiej został skrócony z powodu bardzo złych warunków atmosferycznych. Na Podhalu nieustannie pada deszcz. Obecnie w Zakopanem temperatura wynosi 12 stopni Celsjusza.

Kolarze przejadą trzy rundy po 38,9 km zamiast planowanych pięciu. Dystans skrócono więc ze 194 km do 116,7 km. Tym samym zamiast 15 górskich premii będzie ich dziewięć – po trzy w Zębie, Gliczarowie Górnym (Ściana Bukovina) i Wierchu Rusińskim.

 

W sobotę deszcz, chłód i kraksy na piątym etapie z Wieliczki do Zakopanego wyeliminowały z wyścigu 86 kolarzy. Pozostało w stawce stu, w tym 11 Polaków.

 

W klasyfikacji generalnej zdecydowanie prowadzi zwycięzca z Zakopanego Belg Tim Wellens (Lotto Soudal). Z polskich kolarzy najwyższe 18. miejsce zajmuje Paweł Cieślik (Verva Activejet), który traci do lidera ponad 12 minut. Maciej Paterski (CCC Sprandi Polkowice) jest 31., a tuż za nim plasuje się poobijany w kraksie podczas zjazdu z Głodówki Michał Kwiatkowski (Sky).

 

Start przed hotelem Bukovina nastąpi o godz. 15.15. Na mecie kolarze są spodziewani około 18.45.

AP, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze