Keita robi furorę w Norwegii

Piłka nożna
Keita robi furorę w Norwegii
fot. cyfrasport

Norweski piłkarz gambijskiego pochodzenia Muhamed Keita, wypożyczony z Lecha Poznań do Stroemgodset, robi furorę w Norwegii. Stał się sensacją tamtejszej ligi. Zdaniem mediów jest w niej "zawodnikiem numer jeden" i prowadzi swój zespół do walki o mistrzostwo kraju. - W Norwegii odżyłem i mam ogromną radość z gry. Nie chcę już wracać do Polski - stwierdził piłkarz.

- Keita w każdym meczu strzela decydujące bramki i wyprowadził już Stroemgodset na pozycję, w której traci zaledwie pięć punktów do prowadzącego w tabeli Rosenborga i zaledwie jeden do drugiego Odd. Nie ma żadnych wątpliwości, że jest to po przerwie na mistrzostwa Europy najważniejszy piłkarz naszej ligi, prawdziwy jej bohater - napisał dziennik "Verdens Gang".

 

25-letni napastnik przeszedł do Lecha Poznań w 2014 roku właśnie ze Stroemgodset, a kontrakt z polskim klubem wygasa mu w przyszłym roku. W 2015 roku został wypożyczony do norweskiego Staebekk, a następnie w styczniu do ... Stroemgodset.

 

Dyrektor sportowy norweskiego klubu Jostein Flo komentując fakt, że kontrakt na wypożyczenie piłkarza upływa 15 sierpnia powiedział, że klub posiada opcję wykupienia, z której zamierza skorzystać. - Keita zostanie u nas - ogłosił.

 

Podkreślił, że to jest zupełnie inny piłkarz niż przed wyjazdem z Norwegii. - Polski klub dał mu naprawdę dużo profesjonalizmu, co widać w każdym naszym meczu - zaznaczył.

 

Piłkarz nie chce też wracać do Polski i niedawno powiedział na łamach norweskich mediów, że w Poznaniu czuje "ogromną samotność w wielkim mieście obcego kraju".

 

- W życiu jest tak, że jeżeli człowiek czuje się nieszczęśliwy, to wyniki w pracy idą w parze z tym nastrojem. W Norwegii odżyłem i mam ogromną radość z gry. Nie chcę już wracać do Polski - stwierdził piłkarz w rozmowie z "Verdens Gang".

 

Podkreślił jednak, że decyzja o wyjeździe do Poznania była jak najbardziej słuszna. - Tam jest znacznie wyższy poziom i dużo się nauczyłem, zwłaszcza psychiki podczas meczu. Wiem, że nie uzyskałbym tego doświadczenia w Norwegii - podkreślił.

AP, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze