Messi zostanie w Barcelonie! Czeka go bajeczny kontrakt

Piłka nożna
Messi zostanie w Barcelonie! Czeka go bajeczny kontrakt
fot. PAP

Według dziennika "El Mundo Deportivo" Lionel Messi poinformował działaczy FC Barcelona, że zamierza przedłużyć kontrakt z katalońskim klubem. Od nowego sezonu 29-latek ma dostać podwyżkę, a zwiększyć ma się również klauzula odstępnego za Argentyńczyka.

Drużyna mistrza Hiszpanii może odetchnąć z ulgą. Messi, który z Barceloną związany jest od 2001 roku, przeżywa ostatnio gorszy okres. Najpierw Argentyńczyk wraz z reprezentacją przegrał w finale Copa America z Chille. Dla 29-latka była to już czwarta szansa zdobycia tytułu na dużej imprezie. Jak na razie czterokrotnie lepsi okazywali się rywale. Dodatkowo to właśnie Messi nie wykorzystał swojej ”jedenastki” w serii rzutów karnych. Potem problemy Argentyńczyka przeniosły się z boiska na wymiar sprawiedliwości. Pięciokrotny zdobywca ”Złotej Piłki” został skazany wraz ze swoim ojcem na karę 21 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu za oszustwa podatkowe. Coraz częściej mówiło się o tym, że Messi będzie chciał zmienić otoczenie i opuści Camp Nou. Chętnych do pozyskania Argentyńczyka nie brakuje.

 

Sam zainteresowany miał już jednak poinformować klub z Barcelony, że nie zamierza nigdzie odchodzić. Jego obecny kontrakt obowiązuje do 2018 roku, a nowy ma zakładać, iż Messi będzie występował na Camp Nou jeszcze trzy lata dłużej. Piłkarz otrzymałby również podwyżkę i wyprzedził Neymara, który niedawno również zdecydował się na przedłużenie kontraktu i zarabia obecnie 25 milionów euro za sezon. Dodatkowo ”Barca” zabezpieczyłaby się klauzulą odstępnego wynoszącą aż 300 mln euro.

IM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze