Ondrej Duda będzie piłkarzem Herthy! Transfer jest już dogadany

Piłka nożna
Ondrej Duda będzie piłkarzem Herthy! Transfer jest już dogadany
fot. Cyfrasport

Ondrej Duda już w środę pojawi się w Berlinie, by przejść testy medyczne i podpisać kontrakt z Herthą - dowiedział się dziennikarz Polsatu Sport Sebastian Staszewski. Pewne jest, że Słowak nie wystąpi we wtorkowym meczu eliminacji Ligi Mistrzów między Legią Warszawa a Zrinjskim Mostarem.

Przed kilkoma tygodniami po Dudę zgłosiła się Fiorentina. Włosi kazali jednak Legii czekać, gdyż nie byli zdecydowani, czy sięgną po Słowaka. Przypomnijmy, że ofensywny pomocnik wystąpił w trzech spotkaniach Euro 2016 i strzelił jednego gola. Już wcześniej był ceniony przez skautów zagranicznych klubów, lecz francuski turniej jeszcze bardziej podbił jego cenę.

W zeszłym tygodniu pojawił się kolejna propozycja. Tym razem to działacze Herthy wzięli sprawy w swoje ręce i zaprosili Dudę do siebie. Piłkarz poleciał do stolicy Niemiec w piątek razem z ojcem i spotkał się tam z trenerem zespołu Palem Dardaiem oraz dyrektorem sportowym Michaelem Preetzem. Tego samego dnia wrócił do Warszawy. W poniedziałek działacze Legii dogadywali jeszcze wszystkie szczegóły. Słowak ma otrzymać do podpisania progresywny kontrakt na pięć lat, czyli co roku jego pensja będzie wzrastać.

Kwestią sporną pozostaje tylko płatność. Hertha ma dwa wyjścia: przelew na konto Legii w wysokości 4,5 miliona euro lub 4 miliony euro za jednym razem, a kolejny milion będzie uzależniony od występów oraz bramek piłkarza.

We wtorkowym spotkaniu eliminacji Ligi Mistrzów między Legią Warszawa a Zrinjskim Mostarem Duda na pewno nie wystąpi, gdyż ma pożegnać się z kibicami. W środę uda się do Berlina na oficjalną prezentację.

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze