Wildera czekają dwie operacje

Sporty walki
Wildera czekają dwie operacje
fot. Polsat Sport

Dwie operacje czekają w najbliższym czasie mistrza świata federacji WBC w wadze ciężkiej Deontaya Wildera. Amerykański bokser doznał kontuzji prawej ręki i bicepsa podczas wygranej walki w obronie tytułu z Chrisem Arreolą.

Na ringu w Birmingham w stanie Alabama Wilder pokonał przed czasem Arreolę, ale sukces okupił urazem ręki. Nabawił się go już w czwartej rundzie, kiedy był bliski znokautowania rodaka. W kolejnych czempion boksował praktycznie tylko jedną ręką. Rywal nie wyszedł do ósmej rundy.

 

Menedżer i trener Wildera Jay Deas poinformował, że pięściarza czeka kilkumiesięczna przerwa i w tym roku już nie będzie bronił pasa World Boxing Council; w styczniu ciężko znokautował Artura Szpilkę.

 

Najpierw przeprowadzona zostanie operacja złamanej kości prawej dłoni, a później 30-letni Wilder podda się też zabiegowi bicepsa. Kłopoty zdrowotne oznaczają, że znów oddali się w czasie pojedynek z Rosjaninem Aleksandrem Powietkinem. Amerykanin do tej pory wygrał wszystkie 37 walk, w tym 36 przed czasem.

 

W przeszłości podczas walk Wilder dwukrotnie łamał sobie rękę, w 2009 roku z Travisem Allenem i w 2015 z Bermane Stiverne.

 

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze