GKS Katowice przedłużył kontrakty z czołowymi zawodnikami

Siatkówka
GKS Katowice przedłużył kontrakty z czołowymi zawodnikami
fot. siatkowka.gkskatowice.eu

GKS Katowice przedłużył kontrakty z czołowymi zawodnikami, którzy wywalczyli mistrzostwo I ligi. Skład katowiczan ma dodatkowo zostać wzmocniony przed startem rozgrywek PlusLigi - poinformował klub na swej stronie internetowej.

W zbliżającym się sezonie siatkarze GKS zagrają w rozgrywkach PlusLigi. Do walki z najlepszymi poprowadzi ich nowy szkoleniowiec, legenda polskiej siatkówki - Piotr Gruszka.

 

"Miło nam poinformować, że trzon zespołu, który tak udanie reprezentował dotąd katowickie barwy, zostaje w GKS. Kontrakty, które będą obowiązywały w sezonie 2016/17 podpisali rozgrywający Maciej Fijałek, środkowi Tomasz Kalembka i Paweł Pietraszko, przyjmujący Michał Błoński i Rafał Sobański, atakujący Karol Butryn oraz libero Bartosz Mariański"  - poinformował klub. Zapewniono również, że skład drużyny GKS zostanie też wzmocniony nowymi zawodnikami.

 

Klub siatkarski GKS Katowice powstał w 2010 roku jako TKKF Czarni Katowice. W ciągu sześciu sezonów siatkarze z Katowic pokonali drogę z IV ligi do ekstraklasy. W maju 2015 pokonali w Katowicach GTPS Gorzów Wielkopolski 3:1 i wraz z UKS Hutnikiem Kraków świętowali awans do I ligi. Przed przystąpieniem do rozgrywek zaplecza ekstraklasy ligowych działacze Czarnych podpisali z GKS Katowice umowę o użyczeniu nazwy.

 

W roli pierwszoligowego beniaminka katowiczanie zaprezentowali się znakomicie. Wygrali fazę zasadniczą, a następnie okazali się najlepsi w fazie play-off. W finale rozgrywek zmierzyli się z  SMS PZPS Spała i w rywalizacji do trzech zwycięstw pokonali rywali po pasjonujących bojach 3-2 (0:3, 3:1, 3:2, 0:3, 3:1). W ubiegłym sezonie prowadzeni przez trenera Grzegorza Słabego siatkarze z Katowic awansowali również do ćwierćfinału Pucharu Polski, w którym przegrali 0:3 z Asseco Resovią.

RM, Polsat Sport, siatkowka.gkskatowice.eu

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze