PŚ w skokach: Czech Sedlak zastąpi Słoweńca Tepesa

Inne
PŚ w skokach: Czech Sedlak zastąpi Słoweńca Tepesa
fot. PAP

Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) podjęła decyzję o zmianie na stanowisku asystenta dyrektora Pucharu Świata w skokach Waltera Hofera. Od sezonu zimowego 2016/17 Słoweńca Mirana Tepesa zastąpi Czech Borek Sedlak.

Powodem zmiany jest konieczność zapobieżenia pojawiającym się podejrzeniom o rodzinne powiązania w trakcie konkursów Grand Prix, do jakich mogło dochodzić. W ostatnim sezonie Norwegowie zgłosili protest, gdy okazało się, że w zawodach na Holmenkollen jednym z sędziów wyznaczonych przez FIS będzie Bozidar Prevc, ojciec Petera, który walczyć o zwycięstwo w klasyfikacji końcowej sezonu.

 

Sprawa Tepesa dotyczyła przez kilka lat jego syna Jurija. Pojawiały się bowiem zarzuty, że ojciec wypuszcza syna w optymalnych warunkach wietrznych, gdy inni skoczkowie nie są tak uprzywilejowani.

 

55-letni obecnie Tepes dbał o bezpieczeństwo zawodników, jego zadaniem było w konkursach Grand Prix udzielanie zgody na próbę.

 

Sedlak, który dwa lata temu zakończył karierę sportową, ostatnio był asystentem dyrektora Pucharu Świata pań. 35-latek zajmował się także sprzętu, początkowo w Pucharze Kontynentalnym, później w Pucharze Świata.

 

Po rozstaniu z Pucharem Świata, Tepes obejmie poprzednie stanowisko Sedlaka. Będzie asystentem dyrektora Pucharu Świata kobiet. Do jego zadań będzie należało puszczanie zawodniczek podczas konkursów, ale także kontrola pod względem bezpieczeństwa obiektów.

DZ, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze