Eliminacje Ligi Mistrzów: Bez niespodzianki w Glasgow. Awans Trenczyna

Mistrz Gibraltaru, Lincoln Red Imps, nie sprawił kolejnej niespodzianki - przegrał z Celtikiem 0:3. Przeciwnikiem Legii Warszawa w kolejnej rundzie będzie AS Trenczyn. W pozostałych spotkaniach eliminacyjnych nie brakowało emocji i bramek.

Trenczyn, po zwycięstwie w pierwszym spotkaniu 4:3, szybko wyszedł na dwubramkowe prowadzenie. Słoweńcy z Lublany potrafili jednak strzelić trzy gole (gol byłego legionisty, Dejana Kelhara i asysta byłego gracza Wisły, Andraza Kirma). Więcej bramek na wyjeździe zdobyli jednak Słowacy i to oni zmierzą się z piłkarzami Besnika Hasiego.

Najbardziej oczekiwanym spotkaniem drugiej rundy eliminacji był pojedynek Dawida z Goliatem w Glasgow. Tylko przez 23 minuty meczu z Celtikiem bliżej awansu byli piłkarze Lincoln Red Imps. Dzielni Gibraltarczycy przegrali z utytuowanymi Szkotami 0:3. Całe spotkanie w barwach Red Imps zanotował Antonio Calderon, były zawodnik Arki Gdynia i Pogoni Siedlce.

Dopiero rzuty karne wyłoniły zwycięzce w rywalizacji Ferencvarosu z Partizani Tirana (1:1 po 120 minutach gry). Lepiej wykonywali je Albańczycy, wygrywając 3:1. W barwach przegranych zadebiutował niedawny zawodnik Lecha, Gergo Lovrencsics. Na ławce całe spotkanie obejrzał Michał Nalepa. Ogromne emocje miały również miejsce w Kazachstanie. Astana dopiero w doliczonym czasie gry zapewniła sobie awans do kolejnej rundy. Remis 1:1 satysfakcjonował piłkarzy Żalgirisu Wilno, jednak w 92 minucie Marin Anicić uszczęśliwił kibiców ubiegłorocznego uczestnika Ligi Mistrzów. W barwach Astany grał były zawodnik Jagiellonii, Roger Canas.

Zwycięstwo 3:2 nad Rosenborgiem Trondheim nie dało awansu szwedzkiemu Norrkopingowi. W takim samym stosunku wygrało także Dinamo Zagrzeb w starciu z Wardarem Skopje. Dwie bramki i asystę dla Chorwatów w pożegnalnym występie zanotował nowy zawodnik Juventusu, Marko Pjaca. Pomimo remisu 1:1 z F91 Dudelange, pewnie do następnej rundy awansował mistrz Azerbejdżanu, Karabach Agdam, w którego barwach grał Dani Quintana, były gracz "Jagi". Zwycięski remis (2:2) zanotowali także piłkarze Dundalk w wyjazdowym pojedynku z Hafnarfjodurem.

Wyniki środowych meczów drugiej rundy eliminacji Ligi Mistrzów:

FK Astana (Kazachstan) - Żalgiris Wilno (Litwa) 2:1 (0:0 w pierwszym meczu)

F91 Dudelange (Luksemburg) - Karabach Agdam (Azerbejdżan) 1:1 (0:2)

IFK Norrkoping (Szwecja) - Rosenborg Trondheim (Norwegia) 3:2 (1:3)

Ferencvaros (Węgry) - Partizani Tirana (Albania) 1:1, 1:3 w rzutach karnych (1:1)

AS Trenczyn (Słowacja) - Olimpija Lublana (Słowenia) 2:3 (4:3)

Celtic Glasgow (Szkocja) - Lincoln Red Imps (Gibraltar) 3:0 (0:1)

Dinamo Zagrzeb (Chorwacja) - Wardar Skopje (Macedonia) 3:2 (2:1)

FH Hafnarfjodur (Islandia) - Dundalk FC (Irlandia) 2:2 (1:1)