Kostyra: Legio, weź przykład z wrocławskich Panter!

Inne
Kostyra: Legio, weź przykład z wrocławskich Panter!
fot. PAP

Właśnie 20 lat minęło od kiedy polska drużyna ostatni raz grała w piłkarskiej Lidze Mistrzów (Widzew Łódź). Może uda się w tym roku warszawskiej Legii, ale sądząc po tym co pokazała w meczach ze Zrinjskim Mostar, to bardzo w to wątpię. Chyba wcześniej pojawi się kometa Healeya (a ma pojawić się w 2061 roku ) niż polski piłkarski klub zagra w LM. Chociaż… jeśli legioniści wezmą przykład z wrocławskich Panter to awans może nastąpić dużo wcześniej niż byśmy przypuszczali.

W tym tygodniu Wrocław Panthers zagrają w Finał Four Ligi Mistrzów futbolu amerykańskiego jako pierwszy polski zespół w dziejach. Sukces olbrzymi, bo do tej pory próby polskich drużyn kończyły się klęskami, przykładowo The Crew przegrali w eliminacjach z austriackim Danube Dragons 0:84!!!

 

W tym roku w eliminacjach wrocławskie pantery wygrały u siebie z Duńczykami z Trangle Razorbacks i na wyjeździe rozbili Czechów z Prague Lions aż 48:7. W ten sposób awansowali do Finał Four i w nagrodę dostali też prawo organizacji turnieju we Wrocławeiu. Ironia losu polega na tym, że w pierwszym meczu (w najbliższy piątek, relacja 18.50 w Polsacie Sport News) Panthers zagrają z… Danube Dragons, z którymi ich koledzy z The Crew przegrali 0:84.

 

Jeśli Pantery wygrają, zmierzą się w niedzielę w finale (relacja w PSN o godz 13.50) ze zwycięzcą meczu Seamen Mediolan i Koc Rams (Turcja), którzy sensacyjnie wyeliminowali broniący tytułu zespół Carlstad Crusaders.

 

Zgadnijcie ile zarabiają amerykańskie gwiazdy Wrocław Panthers? Tylko nie padnijcie z wrażenia gdy przeczytacie odpowiedź na to pytanie. Otóż… nie więcej niż tysiąc Euro. Klub tylko zapewnia im dodatkowo mieszkanie, przeloty do USA i ubezpieczenie. Utrzymać się już muszą sami. Przy zarobkach najlepszych piłkarzy Legii – przekraczających niekiedy 30 tys euro miesięcznie – to śmiech.

 

Ale to Wrocław Panthers grają w Finał Four, a nie milionerzy z warszawskiej Legii.

Andrzej Kostyra/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie