Legia Warszawa - AS Trencin w III rundzie eliminacji Ligi Mistrzów

Piłkarze AS Trencin będą rywalami Legii Warszawa w trzeciej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. W rozegranym w Żylinie rewanżowym meczu słowacka drużyna przegrała z Olimpiją Lublana 2:3 (2:2), ale w pierwszym spotkaniu na wyjeździe zwyciężyła 4:3.

Bramki dla gospodarzy w środę w pierwszych 20 minutach zdobyli Matus Bero oraz Holender Rangelo Janga. Drużyna ze Słowenii doprowadziła jednak do remisu jeszcze przed przerwą, a gdy w 79. minucie trzeciego gola strzelił Denis Klinar, kwestia awansu Słowaków zawisła na włosku. Ostatecznie wynik już się nie zmienił i dzięki większej liczbie bramek uzyskanych na wyjeździe awans wywalczył zespół z Trenczyna.

Dzień wcześniej Legia Warszawa pokonała przy Łazienkowskiego bośniacki zespół Zrinjski Mostar 2:0 (1:0), zwyciężając w dwumeczu 3:1. Pierwsze spotkania trzeciej rundy zaplanowano na 26-27 lipca, a rewanże odbędą się tydzień później.