Liga Mistrzów: Eliminacje bez niespodzianek. Byli Legioniści również awansowali

Drużyny Inakiego Astiza i Władimira Dwaliszwiliego awansowały do kolejnej rundy eliminacji Ligi Mistrzów. W pozostałych meczach eliminacyjnych obyło się raczej bez niespodzianek.

Jako pierwsza do III rundy eliminacji Ligi Mistrzów awansowała drużyna Dwaliszwiliego. Dinamo Tblisi w dwumeczu pokonało Alaszkertem Erewań 3:1. Były Legionista  asystował także przy jednym z trafieniu swojego kolegi.

APOEL Nikozja z Astizem w składzie podejmowało walijskie New Saints FC. Mimo końcowego wyniku 3:0 dla Cypryjczyków, zwycięstwo nie przyszło im łatwo. Pierwszego gola w dwumeczu strzelili bowiem po 150 minutach rywalizacji. Ostatecznie walijska defensywa uległa i APOEL zameldował się w kolejnej rundzie. W szeregach New Saints 79 minut zagrał Adrian Cieślewicz.

Zgodnie z przewidywaniami do kolejnej rundy awansowali piłkarze FC Kopenhaga. Duńczycy efektownie ograli na własnym boisku Crusaders FC aż 6:0. Wcześniej w Irlandii Północnej ograli rywala różnicą trzech bramek, zachowując przy tym czyste konto. Przekonujące zwycięstwo odniosła także drużyna Ludogorca Razgard, którzy w dwumeczu wygrali z Mladostem Podgorica 5:0. W III rundzie zagra także Red Bull Salzburg, który wyeliminował zespół FK Lipawa. Nie zabraknie także Hapoelu Beer Szewa. Mistrz Izraela bezbramkowo zremisował z Sheriffem Tiraspolem.