Murilo kończy reprezentacyjną karierę! Powodem brak powołania na IO w Rio

Siatkówka

Jedna z ikon brazylijskiej siatkówki, 35-letni Murilo Endres, który przez lata stanowił o sile najmocniejszej reprezentacji świata nie otrzymał powołania na igrzyska w Rio de Janeiro, skutkiem czego postanowił zakończyć reprezentacyjną karierę. "Kolejna olimpiada jest dopiero za cztery lata, to szmat czasu. Ten sezon i pewien piękny etap są dla mnie skończone".

35-letni przyjmujący Murilo Endres z reprezentacyjną siatkówką pożegnał się więc na turnieju Final Six w Krakowie, gdzie wraz z reprezentacją Brazylii zdobył srebrne medale imprezy przegrywając z Serbią 0:3 w finale. Po powrocie do ojczyzny Bernando Rezende podał nazwiska zawodników powołanych na turniej olimpijski, który odbędzie się za kilkanaście dni w Rio de Janeiro.

Na liście zabrakło jednego z najlepszych przyjmujących ostatnich lat, wybranego przecież jednym z dwóch najlepszych na tej pozycji podczas mistrzostw świata 2014 w Polsce. Murilo, który w ostatnich miesiącach borykał się z urazami podczas rozmów z brazylijskimi mediami wydawał się załamany decyzją selekcjonera:
Wszyscy z niecierpliwością czekali na powołania, mieliśmy wiele bezsennych nocy. Wszyscy się męczyliśmy. Przykro mi, że tak się stało, to naturalne. Czułem się w pełni sił, chociaż miałem pewne problemy fizyczne. Od wielu miesięcy chciałem pomóc zespołowi w Rio, jednak ten sen się skończył. Spróbuję zachować zimną krew i przyjąć decyzję Bernardo z należytym szacunkiem. Zamierzam kontynuować karierę w klubie, jednak pewien etap się dla mnie skończył. Kolejna olimpiada jest dopiero za cztery lata, to szmat czasu. Niestety przychodzi taki moment, w którym musisz powiedzieć sobie dosyć. Ten piękny etap mojego życia jest dla mnie skończony.
Murilo w żółto-zielonej koszulce wystepował od 2004 roku i wraz z zespołem Canarinhos odniósł wielki szereg sukcesów, w których skład wchodzi aż dziewięć złotych medali: dwa mistrzostwa świata, jeden triumf w Pucharze Świata i aż sześć w Lidze Światowej. To nie wszystko, bowiem wyróżniony był wieloma tytułami indywidualnymi: między innymi wspomnianą obecnością w najlepszym zespole MŚ 2014, MVP poprzednich igrzysk olimpijskich w Londynie oraz najlepszego sportowca Brazylii w 2010 roku. Na co dzień broni barw brazylijskiego zespołu SESI Sao Paulo nieprzerwanie od 2009 roku, gdy zakończył swoją przygodę europejską (Callipo Vibo Valentia, Trenkwalder Modena).

Solidarność z mężem wyraziła słynna brazylijska siatkarka, Jaqueline Carvalho za pośrednictwem serwisu Instagram.
Trudno jest przyjąć do wiadomości, że nie będzie cię przy mnie w wiosce olimpijskiej. Walczyłeś do samego końca, ale kontuzja nie pozwoliła ci kontynuować wielkiej kariery... Będę walczyć o medal dla naszej rodziny. Kocham cię, wojowniku.

 

Powołani przez selekcjonera Bernando Rezende do Rio 2016:

Przyjmujący: Ricardo Lucarelli, Felipe Fonteles, Maurício Borges, Douglas Souza;
Środkowi: Mauricio Souza, Lucas Saatkamp, Eder;
Atakujący: Wallace de Souza, Evandro Guerra;
Rozgrywający: Bruno Rezende, William Arjona;
Libero: Serginho.

ch, Polsat Sport, globo.com

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze