Tour de Pologne kobiet: Brzeźna-Bentkowska trzecia na drugim etapie

Paulina Brzeźna-Bentkowska zajęła trzecie miejsce na drugim etapie kolarskiego wyścigu Tour de Pologne, jeździe indywidualnej na czas wokół Bukowiny Tatrzańskiej (4 km). Wygrała Brazylijka Flavia Oliveira, a prowadzenie w "generalce" utrzymała Szwajcarka Jolanda Neff.

Polka straciła do Oliveiry 18 sekund, była też o osiem sekund wolniejsza od drugiej na etapie Ukrainki Tatiany Riabczenko. Piąte miejsce (37 s straty) zajęła inna reprezentantka gospodarzy Ewelina Szybiak, która jest najlepszą Polką w klasyfikacji generalnej - jest sklasyfikowana na czwartej pozycji.

Wyścig Tour de Pologne kobiet rozgrywany jest po raz pierwszy. W środowe popołudnie zostanie rozegrany jeszcze trzeci, ostatni etap imprezy. Zawodniczki pokonają 78 km wokół Bukowiny Tatrzańskiej.