Michał Kubiak w swej karierze reprezentował barwy m.in. Jokera Piła, AZS Olsztyn, izraelskiego Hapoel Kiryat Ata, włoskiego Volley Padwa; w 2010 roku wrócił do PlusLigi, gdzie grał w  AZS Politechnice Warszawskiej, a następnie - przez trzy sezony - w Jastrzębskim Węglu. Dwa ostatnie lata spędził w Turcji, gdzie występował w Halbanku Ankara, z którym wywalczył m.in. mistrzostwo (2016) i wicemistrzostwo kraju (2015). Od 2011 występuje w reprezentacji Polski, z którą wywalczył mistrzostwo świata (2014); od 2015 roku pełni funkcję kapitana biało-czerwonych.

 

 

We wtorek menadżer 28. letniego przyjmującego potwierdził w mediach społecznościowych, że kontrakt z tureckim klubem został rozwiązany i Kubiak przez najbliższe dwa lata będzie występował w lidze japońskiej, w barwach Panasonic Panthers Hirakata.

 

 

W przyszłym sezonie japońskiej ekstraklasy tamtejsi kibice będą mieli okazję podziwiać grę jeszcze jednego reprezentanta Polski - Bartosza Kurka, który podpisał kontrakt z klubem JT Thunders z Hiroszimy.