Chwilowe problemy Parkera. Kapitalny podbródkowy załatwił sprawę (WIDEO)

Sporty walki

Joseph Parker (20-0, 17 KO) pokonał przez nokaut w czwartej rundzie Solomona Haumono (24-3, 21 KO) w głównym wydarzeniu gali w Christchurch. Obowiązkowy pretendent do tytułu IBF miał problemy na początku walki, lecz ostatecznie wykończył rywala kapitalnym prawym podbródkowym.

Joseph Parker w maju tego roku stoczył najcięższą walką w karierzę - na jego szczęście zwycięską. W eliminatorze IBF wagi ciężkiej wypunktował Carlosa Takama (33-3-1, 25 KO), co otworzyło mu drogę do pojedynku o mistrzostwo świata z Anthonym Joshuą (17-0, 17 KO). Zanim jednak wyjdzie do ringu z Anglikiem, zmierzył się w Nowej Zelandii z Solomonem Haumono.

Nigdy nie czułem się tak dobrze. Jestem lżejszy niż kiedykolwiek, ale moje ciosy ważą więcej, szybkość wzrosła, a odporność jest dobra jak zawsze - mówił rywal faworyta. Parker dodał jedynie tyle, że oczywiście istnieje prawdopodobieństwo jego porażki, ale to w czwartek wydarzyć się nie powinno.

Parker pokazał w walce z Takamem, że ma o wiele więcej do zaoferowania w ataku niż obronie. To samo pokazał w starciu z Haumono - zwłaszcza w dwóch pierwszych rundach. Był wtedy trochę spięty, jakby wiedział, że ewentualną porażką zaprzepaści wszystko, co do tej pory osiągnął. Nie miał może wielkich problemów, ale nie mógł w pełni rozwinąć skrzydeł.

Dopiero od trzeciej rundy Parker przyspieszył. Coraz częściej używał prawego podbródkowego, który bardzo regularnie dosięgał rywala. Haumono udowodnił, że szczękę ma twardą, bo przyjął sporo mocnych uderzeń, lecz koniec końców skończył na deskach. Faworyt ustawił rywala lewym prostym, by po chwili wystrzelić kapitalnym prawym podbródkowym. Australijczyk padł na deski, a sędzia rozpoczął liczenie.

Haumono wstał tuż przed "10", lecz nie przyjął pozycji gotowości do walki. Sędzia spokojnie wytłumaczył narożnikowi zawodnika swoją decyzją o przerwaniu pojedynku. Kolejne imponujące zwycięstwo Parkera przed czasem!

 

Wynik walki:

Joseph Parker pokonał przez nokaut w czwartej rundzie Solomona Haumono.

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie