W czwartek wieczorem wydawało się, że mimo porozumienia Śląska ze Sionem Mervo nie będzie jednak grał we wrocławskim zespole ze względu na niedogadanie się w kwestii indywidualnego kontraktu piłkarza. W piątek sytuacja uległa jednak zmianie.

 

„Były pewne przeszkody, ale wspólnie udało nam się je przezwyciężyć. Noc była długa i dziś mogliśmy zawrzeć kontrakt. W tym miejscu chciałbym podziękować wszystkim osobom, które były zaangażowane i dołożyły cegiełkę do tego, że Bence jest w Śląsku i pomoże nam w walce o najwyższe cele” – skomentował transfer za pośrednictwem oficjalnej internetowej strony Śląska prezes klubu Paweł Żelem.

 

Mervo trafił na Oporowską zimą. W rundzie wiosennej wystąpił w 10 meczach, w których zdobył cztery gole. Zaprezentował się na tyle dobrze, że trener Śląska Mariusz Rumak po końcu wypożyczenia chciał Węgra nadal mieć w swoim zespole. Negocjacje trwały niemal miesiąc i miały różne zwroty, ale teraz jest pewne, że Mervo będzie przynajmniej do czerwca 2017 roku piłkarzem Śląska.