Antiga o Rio 2016: Boję się ćwierćfinału...

Inne

Mam nadzieję, że zagramy w ćwierćfinale, ale tam będzie bardzo ciężko. Możemy trafić na Francję, Brazylię, Włochy czy USA. Naszym celem jest więc być w dobrej formie w tych trudnych chwilach - powiedział w rozmowie z Polsatsport.pl trener reprezentacji Polski Stephane Antiga.

To już ostatnia prosta przed igrzyskami olimpijskimi. Jak forma przed Rio 2016?

 

Wszystko idzie dobrze. Jesteśmy zadowoleni, że już jutro wylatujemy do Brazylii. Tam czeka nas obóz przygotowawczy w Belo Horizonte. Już nie możemy się doczekać aż zagramy na igrzyskach.

 

Na igrzyskach olimpijskich można zagrać tylko raz na cztery lata. Czy Pańscy siatkarze zdają sobie sprawę jak ważną rangę ma ten turniej?

 

Oczywiście, że tak. Dwa lata temu zdobyliśmy mistrzostwo świata i to przed własną publicznością. Trzeba przyznać, że było to coś niesamowitego.  Natomiast tegoroczny turniej jest świętem siatkówki ogólnie, ale muszę przyznać, że również jest dla nas bardzo ważny. Dwa lata się przygotowywaliśmy, żeby tu zagrać i trudno było wywalczyć awans. Wszyscy na szczęście są zdrowi i wszystko idzie w dobrą stronę. Na treningach wprowadzamy ostatnie poprawki tak, żeby być w optymalnej formie za dwa tygodnie.

 

Grupa jest naprawdę silna. Kogo z naszych przeciwników trzeba się najbardziej obawiać?

 

Mamy takich przeciwników jakich mamy i musimy z nimi grać. Pamiętam jak grałem na igrzyskach w Atenach i to było coś wspaniałego. Mam nadzieję, że zagramy w ćwierćfinale, ale tam będzie bardzo ciężko. Możemy trafić na Francję, Brazylię, Włochy czy USA. Naszym celem jest więc być w dobrej formie w tych trudnych chwilach.

 

Cała rozmowa w załączonym materiale wideo.

Karolina Owczarz, MM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze