Euroformula Open: Ptak na podium na Silverstone!

Moto
Euroformula Open: Ptak na podium na Silverstone!
fot. Facebook

Antoni Ptak wywalczył w sobotę swoje pierwsze podium w serii Euroformula Open. Na brytyjskim torze Silverstone polski kierowca ukończył pierwszy wyścig czwartej rundy sezonu na trzeciej pozycji.

Najszybszy przez większość czwartkowych treningów, 19-latek rozpoczął sobotę od udanej sesji kwalifikacyjnej. Polak ruszał następnie do liczącego 15 okrążeń wyścigu z czwartej pozycji i natychmiast po starcie awansował na trzecie miejsce, które bronił przez kilka kółek mimo ostrych nacisków jednego z rywali.

 

W drugiej połowie wyścigu Antoni Ptak odskoczył konkurentom, kontrolując sytuację i pewnie dowożąc do mety trzecie miejsce, a razem z nim swoje pierwsze podium w dopiero drugim sezonie w serii Euroformula Open i bolidzie jednomiejscowym. Rok temu kierowca włoskiej ekipy RP Motorsport pięć razy stawał z kolei na podium w klasyfikacji debiutantów.

 

- Po czwartym miejscu w poprzedniej rundzie we Francji wiedziałem, że na Silverstone jestem w stanie walczyć o podium. Byłem szybki przez cały weekend, a czwarte pole startowe dawało mi szansę na czołową pozycje na mecie. Wystartowałem bardzo dobrze i awansowałem na trzecie miejsce, ale pierwsze dwa, trzy okrążenia nie były w moim wykonaniu idealne, dlatego później musiałem przez pewien czas odpierać ataki mojego zespołowego kolegi. Gdy już się od niego oderwałem, jechałem tempem liderów i wypracowałem sobie przewagę, dzięki której kontrolowałem sytuację na finiszu. Mogłem skupić się już tylko na swojej jeździe i miałem też dzięki temu okazję, aby bawić się liniami przejazdu i przetestować kilka rozwiązań, które powinny pomóc mi w niedzielę. Jestem bardzo zadowolony z mojego pierwszego podium. Bardzo dziękuję mojej rodzinie za wsparcie, całemu zespołowi za ciężką pracę i polskim kibicom za doping. W niedzielę chcę wykorzystać wszystko, czego nauczyłem się dzisiaj i powalczyć o jeszcze lepszy rezultat, bo jest na to potencjał - powiedział polski kierowca.

 

W niedzielę Ptaka czeka start w drugim wyścigu, z którego bezpośrednią relację obejrzeć będzie można o 15:30 na antenie Polsatu Sport Extra.

Informacja prasowa

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze