Matusiak: Tylu uznanych firm dawno w 1 lidze nie było

Piłka nożna

Z Ekstraklasy spadły drużyny, które na pewno będą się liczyć w tej 1 lidze. Przede wszystkim kibicowsko te kluby wyglądają fajnie. Mecze z nimi będą się odbywać przy większym udziale publiczności. I to jest właśnie dobra podstawa, by zachęcić ludzi do oglądania tych naszych rozgrywek - mówi Łukasz Matusiak, pomocnik Zagłębia Sosnowiec.

Łukasz Majchrzyk: Już niedługo startuje nowy sezon 1 ligi. W poprzednim uważano Zagłębie za faworyta do awansu i zresztą sami o tym mówiliście. Jak to wygląda teraz?

Łukasz Matusiak: Mówiliśmy o tym, ale dopiero po rozegraniu rundy jesiennej. Teraz też trzeba zachować spokój. Sezon dopiero się zaczyna. Trzeba dobrze w niego wejść - tak, jak właśnie się udało w Puchar Polski (zwycięstwo 3:0 nad Legionovią Legionowo w 1/32 finału - red.). Konkretny cel postawimy sobie pewnie znów dopiero zimą.

Mocno się ta mapa 1 ligi zmieniła - z Ekstraklasy spadły Górnik Zabrze i Podbeskidzie Bielsko-Biała, awansowały natomiast Znicz Pruszków, Wisła Puławy i Stal Mielec. Jest trochę tych takich uznanych firm. Co to może zmienić w układzie sił?

Trochę się pozmienia. Z Ekstraklasy spadły drużyny, które na pewno będą się liczyć w 1 lidze. Przede wszystkim kibicowsko te kluby wyglądają fajnie. Mecze z nimi będą się odbywać przy większym udziale publiczności. I to jest właśnie dobra podstawa, by zachęcić ludzi do oglądania tych naszych rozgrywek


Myślicie już o rywalizacji z Górnikiem Zabrze?

Mnie akurat elektryzuje każde kolejne spotkanie. No ale na pewno meczów z Górnikiem, Podbeskidziem i GKS Katowice kibice wyczekują z jeszcze większą niecierpliwością.

Całą rozmowę z Łukaszem Matusiakiem obejrzysz w załączonym materiale wideo.

Łukasz Majchrzyk, RH, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze