Przychodny o World Games: Będzie żużel, kickboxing, futbol amerykański i... ultimate frisbee!

Inne

Tylko rok został do igrzysk sportów nieolimpijskich we Wrocławiu. Na wrocławskiej Pergoli lokalni mieszkańcy i turyści mieli okazję nie tylko zobaczyć i zapoznać się z dyscyplinami The World Games, ale również samodzielnie ich popróbować. O całym wydarzeniu opowiada Marcin Przychodny, prezes Komitetu Organizacyjnego.

Co dzieje się na wrocławskiej Pergoli, w historycznym miejscu?

Dziś rozpoczynamy „One Year To Go”, co oznacza, że przed nami tylko rok do igrzysk sportów nieolimpijskich – The World Games we Wrocławiu. Na Pergoli przez kilka godzin były pokazy i warsztaty sportów The World Games. Mieszkańcy Wrocławia, turyści, osoby tutaj wypoczywające mogły popróbować różnych dyscyplin, widziałem całe rodziny. Natomiast za chwile rozpoczynamy ogólnopolską olimpiadę młodzieży w sportach letnich i po raz pierwszy nie są to tylko dyscypliny olimpijskie, ale również dyscypliny The World Games. 10 dyscyplin samych The World Games i blisko 400 młodych sportowców oznacza, że mamy święto sportu i popularyzujemy nasze dyscypliny nieolimpijskie wśród wrocławian.

Jakie będą to sporty?  

Był i jest unihokej, jujitsu, kręgle, bieg na orientację… łącznie 10 dyscyplin.

Prywatnie zapytam, jaka u pana ta nieolimpijska dyscyplina sportowa jest konikiem, albo która wzbudza u pana największe emocje?

Myślę, że sportowo to na co czekam to na pewno żużel, kickboxing i futbol amerykański, bo to są te dyscypliny o których zdecydowali wrocławianie. Jednak z tych ciekawych i mało mi znanych to czekam na ultimate frisbee.

Dalsza część rozmowy w załączonym materiale wideo.

AP, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze