Puchar Polski: Zagłębie Sosnowiec w 1/16 finału

Zagłębie Sosnowiec pokonało w Legionowie Legionovię 3:0 i awansowało do 1/16 finału Pucharu Polski. Gole strzelali: Sebastian Dudek z rzutu karnego, Kamil Wiktorski oraz Jakub Wilk. Udany debiut nowego trenera Jacka Magiery.

W zeszłym sezonie Zagłębie Sosnowiec po wyeliminowaniu Górnika Zabrze i Cracovii dotarło aż do półfinału Pucharu Polski, gdzie poległo 1:2 w dwumeczu z Lechem Poznań. Przed nowym szkoleniowcem, Jackiem Magierą, który w trakcie Euro 2016 był ekspertem Polsatu Sport, duże wyzwanie. Czy uda się powtórzyć wyczyn z ostatnich rozgrywek? Na pierwszy ogień poszła 2-ligowa Legionovia, która gra na tym poziomie rozgrywek już czwarty rok z rzędu.

Już w drugiej minucie bramce Legionovii zagroził Kamil Wiktorski. Kapitalnie dogrywał Sebastian Dudek, ale jego kolega przeniósł piłkę nad poprzeczką. Z początku Zagłębie zapędziło rywala w kozi róg, jednak już w ósmej minucie blisko spełnienia był Wojciech Kalinowski, bo Wiktorski tym razem zaspał w obronie. Wojciech Fabisiak jednak na posterunku.

W 19. minucie bramkarz Zagłębia z kolei minął się z piłką - Kalinowski wyskoczył do główki i... przeniósł futbolówkę nad bramką. Sosnowiczanie obudzili się w 23. minucie i od tej pory dominowali niezmiennie do końca pierwszej połowy. Najpierw zza pola karnego Tomasz Nowak trafił w słupek, w 26. minucie dołożył poprzeczkę, a 10 minut później z siedmiu metrów do bramki nie trafił Tin Matić. Zagłębie się rozkręciło, ale nie potrafiło postawić kropki nad i.

Drugą połowę oba zespoły zaczęły bez zmian, ale zmiana szybko nastąpiła na tablicy wyników. W 51. minucie Daniel Kutarba złapał i w konsekwencji przewrócił Krystiana Wójcika we własnym polu karnym. Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł 36-letni Sebastian Dudek i nie dał najmniejszych szans 19-letniemu Sebastianowi Madejskiemu. W 74. minucie gola dołożył Wiktorski, który wyskoczył do główki po doskonałym dośrodkowaniu Pribuli i skierował piłkę do siatki.

Wynik w doliczonym czasie gry ustalił Jakub Wilk, który wykorzystał podanie Świerczyńskiego i z bliska dopełnił formalności. Pewne zwycięstwo 3:0 - Zagłębie melduje się w 1/16 finału Pucharu Polski.

Legionovia Legionowo - Zagłębie Sosnowiec 0:3 (0:0)

Bramki: Dudek 52 (kar.), Wiktorski 74, Wilk 90. Sędziował: Karol Rudziński (Olsztyn).

Legionovia: Sebastian Madejski - Mikołaj Grzelak (78 Maciej Goliński), Marek Krotofil, Aleksandar Bajat, Daniel Kutarba - Paweł Garyga, Sebastian Milewski (64 Sinisa Borenović), Patryk Koziara, Krystian Wójcik, Wojciech Kalinowski (64 Andrzej Paprocki) - Ivan Jovanović.

Zagłębie: Wojciech Fabisiak - Marcin Sierczyński, Kamil Wiktorski, Krzysztof Markowski, Zarko Udovicić - Robert Bartczak, Łukasz Matusiak, Sebastian Dudek (83, Jakub Wilk), Tomasz Nowak, Martin Pribula (81 Patryk Mularczyk) - Tin Matić (62 Wojciech Łuczak).

Żółte kartki: Bajat, Milewski - Łuczak.