Rekord występów Zormana, porażka mistrzów Europy Niemców

Inne
Rekord występów Zormana, porażka mistrzów Europy Niemców
fot. Cyfrasport

Grający od 2011 roku w Vive Tauron Kielce Słoweniec Uros Zorman ustanowił rekord w liczbie meczów w kadrze. Piątkowy sparing przedolimpijski z Chorwacją (27:25) był jego 218. występem w karierze. Z kolei mistrzowie Europy Niemcy przegrali w Strasburgu z Duńczykami 19:25.

Dotychczas liderem klasyfikacji był Luka Zvizej - 217 spotkań. To rówieśnik Zormana, obaj urodzili się w 1980 roku.

 

Słowenia będzie jednym z rywali Polaków w igrzyskach w Rio de Janeiro. W sparingu z Chorwacją, trzecim zespołem tegorocznego Euro, w mieście Koper trzy bramki zdobył nowy zawodnik kielczan Dean Bombac. Rewanż 26 lipca w Opatiji. Wcześniej reprezentacja Słowenii dwukrotnie wygrała u siebie z Tunezją 33:25 i 39:24.

 

Natomiast mistrzowie kontynentu Niemcy, z którymi biało-czerwoni również zmierzą się w Rio, uczestniczą w turnieju w Strasburgu. W pierwszym meczu przegrali z Duńczykami 19:25. Najskuteczniejszy wśród Niemców był Uwe Gensheimer - pięć goli.

 

Z kolei Francuzi (złoci medaliści igrzysk Pekin 2008 i Londyn 2012) pokonali 30:26 mistrza Afryki Egipt, a więc kolejnego przeciwnika biało-czerwonych w olimpijskich zawodach.

 

Polscy piłkarze ręczni obecnie przebywają w Dausze. W pierwszym spotkaniu ulegli w piątek Katarowi 20:24. Do rewanżu dojdzie w niedzielę o godz. 20.50 czasu warszawskiego.

JP, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze