Rio 2016: Siatkarze, bokserzy i reprezentanci strzelectwa po ślubowaniu

Inne

Reprezentanci Polski w siatkówce, boksie i strzelectwie złożyli w sobotę w Centrum Olimpijskim w Warszawie ślubowanie przed wylotem do Rio de Janeiro, gdzie 5 sierpnia rozpoczną się igrzyska. "Już nie mogę się doczekać" - przyznał trener siatkarzy Stephane Antiga.

Tyle wysiłku kosztowało nas zakwalifikowanie się, teraz jesteśmy po trudnym okresie przygotowawczym, dlatego nie mogę się doczekać samego turnieju. Wierzę, że będzie bardzo dobrze - dodał francuski szkoleniowiec mistrzów świata.

 

Teksty ślubowań odczytał w imieniu zawodników kapitan reprezentacji Polski siatkarzy Michał Kubiak, a w imieniu osób współpracujących trener strzelectwa Andrzej Kijowski.

 

Jest mi niezmiernie miło, że to mi przypadł zaszczyt przyjęcia ślubowania od przedstawicieli dyscyplin, które mają tak ogromny dorobek w osiągnięciach PKOl. Siatkówka to chyba obecnie najbardziej popularny sport wśród kibiców. W ostatnim czasie dostarczaliście pozytywnych emocji i wzruszeń. Mam też bardzo miłe, osobiste wspomnienia, gdyż podczas moich pierwszych igrzysk w Montrealu miałem przyjemność tworzyć pierwszą szóstkę w ceremonii otwarcia właśnie z siatkarzami Tomaszem Wójtowiczem i Edwardem Skorkiem. Do dzisiaj pamiętam ten moment. Każdemu z was życzę tylu przeżyć - powiedział do zebranych Ryszard Stadniuk, niegdyś wspaniały wioślarz, obecnie szef tego związku i wiceprezes PKOl.

 

Wśród odbierających w sobotę olimpijskie nominacje byli, oprócz siatkarzy, także m.in. wicemistrzyni olimpijska z Londynu w strzelectwie Sylwia Bogacka, jej koleżanka po fachu Agnieszka Nagay oraz bokserzy Igor Jakubowski i Tomasz Jabłoński.

 

Pierwsi polscy sportowcy do Rio odlecieli w sobotę. Dotrą tam niedzielę i tego właśnie dnia zostanie oficjalnie otworzona wioska olimpijska.

 

Na razie mamy na miejscu parę problemów, ale miejmy nadzieję, że organizatorzy ze wszystkim się wyrobią. Jeszcze mają parę godzin, a to nie pierwsze igrzyska, kiedy dużo rzeczy robione jest na ostatnią chwilę. Myślę, że wszystko będzie dobrze - zapewnił Stadniuk.

 

Dodatkowo życzył jeszcze sportowcom, by przypadkowa kontuzja lub choroba nie wyeliminowała ich z walki o jak najwyższe lokaty.

 

Dzisiaj poziom na świecie jest tak wyrównany, by dotrzeć do złotego medalu potrzeba dużo szczęścia i chciałbym, by ono wam sprzyjało - zakończył.

 

Wcześniej ślubowania złożyli już m.in. kolarka górska Maja Włoszczowska, pływacy, żeglarze, kajakarze i wioślarze.

MM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze