Vissotto o dopingowym skandalu: Chcemy wreszcie poznać prawdę!

Inne
Vissotto o dopingowym skandalu: Chcemy wreszcie poznać prawdę!
fot. Cyfrasport

Igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro już za niespełna dwa tygodnie, a tematem numer jeden jest niestety afera dopingowa z udziałem rosyjskich sportowców. Głos w tej sprawie zabierają przedstawiciele różnych dyscyplin. Brazylijski siatkarz Leandro Vissotto w ostry sposób wypowiedział się na ten temat.

Reprezentant Canarinhos zamieścił wpis pod jednym ze zdjęć na Instagramie, w którym wyraził swoje niezadowolenie w tej sprawie. Ma również nadzieje na szybkie wyjaśnienie całej sytuacji.

- Nie mogę doczekać się prawdy! Gdy przegrywasz 2:3 w olimpijskim finale kondycja fizyczna ma znaczenie! - napisał Vissotto.

W czwartek pisaliśmy o raporcie WADA (Światowej Agencji Antydopingowej) z którego wynika, że podczas ostatnich igrzysk olimpijskich aż dziesięciu siatkarzy złapano na dopingu. Nie znamy ich narodowości, ale jest prawdopodobne, że w całą sprawę może być zamieszany któryś z podopiecznych Władimira Alekny.

 

FIVB chce listy 10 rosyjskich siatkarzy podejrzanych o doping


Wspomniane przez Vissotto we wpisie 2:3 to pamiętny finał igrzysk olimpijskich w Londynie z 2012 roku. Po heroicznym boju Rosjanie pokonali Brazylijczyków, mimo ich prowadzenia 2:0 w setach (19-25, 20-25, 29-27, 25-22, 15-9). W świetle nowych faktów i ewentualnego udowodnienia stosowania dopingu przez któregoś z rosyjskich siatkarzy, podział medali może ulec zmianie.

 

JP, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie