Przed super pojedynkiem w Las Vegas eksperci nie potrafili wskazać faworyta. Obaj pięściarze byli niepokonani i w swoich rekordach zapisali wiele cennych zwycięstw. Atutem Crawforda miała być nadludzka szybkość i nieprzeciętna praca na nogach, ale Postoł już niejednokrotnie pokazywał, że ze swoich świetnych warunków fizycznych potrafi zrobić użytek.

W MGM Grand kibice liczyli na święto pięściarstwa i tak też było. W ringu aktorów było dwóch, ale błyszczał tylko jeden - Terence Crawford. Czarnoskóry pięściarz z Omahy w swoim stylu kapitalnie pracował na nogach, zachwycał szybkością, kontrolował tempo i rzecz jasna świetnie kontrował.

Pierwsza runda nieco rozpoznawcza i w oczach sędziów mogła być nawet zwycięska przez Ukraińca. Na początku walki Crawford badał Postoła i już w trzeciej rundzie boksował z uśmiechem na twarzy. W pierwszych sekundach piątej rundy TC zaskoczył Ukraińca, który po błyskawicznym sierpowym zaliczył krótki kontakt z deskami. Chwilę później mieliśmy drugi nokdaun z rąk Amerykanina.

Postoł na swoje nieszczęście nie potrafił znaleźć sposobu na złapanie w ringu Crawforda. Ukrainiec bił prostymi kombinacjami zaczynając najczęściej od ciosu prostego z lewej ręki i kończąc drugą. Pięściarz z Omahy jednak często wyprzedzał swojego rywala, i albo sprytnie kontrował, albo schodził z linii ciosu. Był po prostu celem nieuchwytnym dla podopiecznego Freddiego Roacha.

W jedenastej rundzie Postoł został jeszcze ukarany ujemnym punktem za uderzenie w tył głowy, ale i tak zdawał sobie sprawę, że tylko szczęśliwy nokaut może dać mu zwycięstwo w tej walce. Ukrainiec zaryzykował i poszedł na totalną wymianę z Amerykaninem. Crawford z ataków Ukraińca bez najmniejszych kłopotów wyszedł obronną ręką. Na kilkadziesiąt sekund przed końcem pokazał jeszcze Postołowi język zaznaczając swoją kompletną dominację.

Sędziowie nie mieli najmniejszych problemów ze wskazaniem triumfatora super pojedynku w Las Vegas i Crawford zwyciężył na punkty jednogłośną decyzją sędziów (118-107, 118-107, 117-108). Amerykanin do swojej kolekcji dołożył pas mistrzowski WBC w kategorii junior półśredniej, ale 29. zwycięstwo w karierze ma również dodatkową wartość. Według promotora Boba Aruma pięścarska duma z Omahy jest głównym kandydatem do walki z powracającym na ring Filipińczykiem Mannym Pacquaio (58-6-2, 38 KO).

Skrót walki Terence Crawford - Wiktor Postoł w załączonym materiale wideo!