Dotychczasowym rekordzistą pod tym względem jest Adrian Mierzejewski, za którego Trabzonspor w 2011 roku zapłacił warszawskiej Polonii 5,25 mln euro. Podium uzupełniają Robert Lewandowski (4,75 mln euro z Lecha Poznań do BVB) oraz Łukasz Fabiański (4,35 mln z Legii Warszawa do Arsenalu).

Brytyjscy dziennikarze twierdzą, że również dwa inne angielskie kluby są zainteresowane Kapustką - Southampton i Everton. W szeregach "Świętych" w przeszłości występowała spora grupa polskich piłkarzy (m.in. Artur Boruc, Marek Saganowski, Kamil Kosowski czy Tomasz Hajto). Ponadto "Daily Mail" zwraca uwagę, że młodym Polakiem interesują się także Ajax Amsterdam i FC Koeln.

Cracovia zapewne będzie chciała skorzystać z okazji i sprzeda utalentowanego piłkarza już w tym oknie transferowym. Krakowskim działaczom "Pasów" nie spieszno jednak ze sprzedażą kadrowicza Adama Nawałki, bowiem mają ponad miesiąc na podjęcie decyzji. Okienko transferowe kończy się wraz z końcem sierpnia. Tymczasem zbytnia flegmatyczność władz "Pasów" może zniechęcić przedstawicieli Leicester City. Włoski szkoleniowiec mistrzów Anglii Claudio Ranieri chce jak najszybciej skompletować i zamknąć kadrę na nowy sezon.

 

Warto pamiętać, że taktyk z Półwyspu Apenińskiego nie jest zwolennikiem częstych przetasowań w składzie. Ranieri ma do dyspozycji kilku wartościowych skrzydłowych. Marc Albrighton, Jeffrey Schlupp, Demarai Gray i przede wszystkim Riyad Mahrez to ewentualni konkurenci Kapustki do gry w podstawowej jedenastce "Lisów". Dodatkowo kupiony przed sezonem z CSKA Moskwa Ahmed Musa też może występować na skrzydle.

 

Gdyby utalentowany Polak dołączył do zespołu Leicester mógłby liczyć na pomoc rodowitego krakowianin Marcina Wasilewskiego. Jakiś czas temu były obrońca reprezentacji Polski przedłużył kontrakt z ekipą z King Power Stadium.