UFC: Przyjaciel Khalidova przegrał przed czasem

Sporty walki
UFC: Przyjaciel Khalidova przegrał przed czasem
fot. Facebook
Mamed Khalidov (z lewej), Aslambek Saidov (w środku) oraz Dmitriy Smoliakov podczas gali KSW 31 w trójmiejskiej Ergo Arenie.

Dmitry Smoliakov (8-1, 4 KO, 4 SUB) podczas gali UFC on FOX 20 w Chicago przegrał przez duszenie zza pleców z Luisem Henrique Barbosą de Oliveirą (9-2, 1 NC, 3 KO, 3 SUB) i zapisał w swoim rekordzie pierwszą porażkę w karierze. Rosyjski zawodnik często odwiedza gale KSW, podczas których wspiera swojego przyjaciela Mameda Khalidova (32-4, 12 KO, 17 SUB).

Dla Smoliakova występ w Chicago był debiutancką walką w UFC. Do oktagonu rosyjski zawodnik wchodził z ośmioma zwycięstwami i nieskażonym porażkami rekordem. Niestety pierwszego występu w amerykańskiej organizacji nie zaliczy do udanych.

Smoliakov rozpoczął walkę na wstecznym biegu i szybko pozwolił rozwinąć skrzydła swojemu brazylijskiemu rywalowi. Oliveira wyprowadził kilka celnych uderzeń prawą ręką, a następnie pod siatką zaatakował ciosami podbródkowymi. Smoliakov starał sie odpowiedzieć na akcje Brazylijczyka, ale z każdą kolejną upływającą sekundą wyglądał coraz gorzej pod względem kondycyjnym. Oliveira na minutę przed końcem obalił Rosjanina, zaatakował łokciami w parterze, ale Smoliakov przetrwał do końca rundy.

Rosjanin drugą rundę rozpoczął z potężnym opuchlizną pod prawym okiem, a Oliveira od pierwszych sekund drugiej rundy dążył do sprowadzenia. Smoliakov kompletnie opadł z sił i nie był w stanie nawiązać równej walki z Brazylijczykiem. Oliveira na minutę przed końcem drugiej rundy zapiął skuteczną technikę kończącą i duszeniem zza pleców zakończył nierówny pojedynek.

265lbs.: Luis Henrique pokonał Dmitriego Smolyakova przez poddanie (duszenie zza pleców), R2 (3:58)

mt, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze