Valdez zdemolował Ruedę! Koncert nowego mistrza WBO! (WIDEO)

Sporty walki

Oscar Valdez (20-0, 18 KO) po spektakularnym występie już w drugiej rundzie pokonał Matiasa Carlosa Adriana Ruedę (26-1, 23 KO) na gali w MGM Grand Arena w Las Vegas. Meksykanin tym samym zdobył wakujący pas mistrzowski WBO w kategorii piórkowej.

Valdez już otwierającym starciu imponował celnością i potężnymi ciosami zamroczył Ruedę. W drugiej odsłonie Meksykanin kontynuował natarcie. Na początek wyprowadził kilka uderzeń z prawej ręki, później zaczął mieszać ciosy na górę i na dół, a dodatkowo świetnie pracował na nogach i unikał akcji rywala. Rueda imponował wytrzymałością, ale nie potrafił upolować Valdeza.

W połowie drugiej rundy Meksykanin po raz pierwszy precyzyjnie umieścił lewy hak pod prawym łokciem na tułowiu Argentyńczyka, a dzieła zniszczenia dokończył tym samym uderzeniem na 45 sekund przed końcem starcia. Sędzia Russell Mora przerwał walkę, a Valdez zdobył wakujący pas mistrzowski WBO w kategorii piórkowej, który jeszcze do niedawna należał do Wasyla Łomaczenko (6-1, 4 KO).

- Spełniły się moje chłopięce marzenia. Dzieliłem te marzenia z moim ojcem od małego. Całe życie pracowałem, aby zdobyć ten pas. Udało się, a teraz pora na walkę z najlepszymi. Zróbmy to - powiedział po walce Valdez.

Skrót walki Oscara Valdeza z Matiasem Carlosem Adrianem Ruedą w załączonym materiale wideo!

mt, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze