Zatorski przed Rio 2016: Teraz forma będzie już tylko zwyżkować

Inne

Turniej w Tokio i Liga Światowa były zaraz po zakończonym sezonie Plus Ligi. Trudno więc oczekiwać, żeby wtedy ta dyspozycja była optymalna. Teraz mam nadzieję, że forma będzie już tylko zwyżkować. Mieliśmy trochę czasu na wspólne treningi i myślę, że będziemy w dobrej dyspozycji - przyznał w rozmowie z Polsatsport.pl Paweł Zatorski

Karolina Owczarz: Mimo, że jesteś już doświadczonym zawodnikiem, to będą to twoje pierwsze igrzyska olimpijskie. Jakie emocje temu towarzyszą?

 

Paweł Zatorski: Na pewno jest to dla mnie wielkie wyróżnienie, że znalazłem się w kadrze na igrzyska. Myślę, że jest to spełnienie marzeń każdego sportowca. Spełnimy je w pełni jeśli zdobędziemy medal.

 

Wiemy jak kibice reagowali na wyniki w Lidze Światowej. Jak zatem prezentuje się wasza forma?

 

Przyczyną takiej formy była długa walka o wyjazd na igrzyska. Przypomnijmy, że kwalifikacja zajęła nam niemal rok. Turniej w Tokio i Liga Światowa były zaraz po zakończonym sezonie Plus Ligi. Trudno więc oczekiwać, żeby wtedy ta dyspozycja była optymalna. Teraz mam nadzieję, że forma będzie już tylko zwyżkować. Mieliśmy trochę czasu na wspólne treningi i myślę, że będziemy w dobrej dyspozycji.

 

Jakie macie plany przed pierwszym meczem w Brazylii?

 

Czeka nas jeszcze małe zgrupowanie i trochę treningów. Z tego co wiem zagramy jeszcze kilka sparingów z bardzo mocną drużyną klubową z Brazylii. Później pozostanie nam już udział w igrzyskach i skupienie na meczach.

 

Cała rozmowa w załączonym materiale wideo.

Karolina Owczarz, MM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze