Antiga: Chcemy wziąć udział w ceremonii otwarcia

Inne
Antiga: Chcemy wziąć udział w ceremonii otwarcia
fot. Cyfrasport

"Nie chcę zamieniać złotego medalu mistrzostw świata na krążek igrzysk. Chcę po prostu do tego sprzed dwóch lat dodać zdobyty w Rio de Janeiro" - powiedział po przylocie do Brazylii selekcjoner reprezentacji Polski w siatkówce Stephane Antiga.

Reprezentacja Polski w siatkówce mężczyzn jest już w Brazylii. Po nocy spędzonej w wiosce olimpijskiej udała się do Belo Horizonte, gdzie będzie kontynuowała przygotowania do igrzysk i rozegra sparingi.

 

"W zespole panuje dobra atmosfera, coraz więcej mówimy o olimpijskiej rywalizacji" - poinformował trener reprezentacji.

 

Pierwszy mecz Polska rozegra 7 sierpnia z Egiptem. Dwa dni wcześniej odbędzie się ceremonia otwarcia Letnich Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro.

 

"Chcemy uczestniczyć w tej ceremonii. Gramy dwa dni później. Gdyby czekał nas występ następnego dnia, to byłoby inaczej" - powiedział Stephane Antiga.

 

Trener Antiga podkreślił, że mecze w turnieju olimpijskim rozgrywane są co dwa dni. - Od strony fizycznej rywalizacja w igrzyskach nie jest trudna. Ale nie mieliśmy problemu w mistrzostwach świata w Polsce, Pucharze Świata w Japonii czy turnieju interkontynentalnym w Tokio, gdy trzeba było grać codziennie. We wszystkich tych zawodach byliśmy klasyfikowani wysoko - mówi szkoleniowiec biało-czerwonych.

 

Stephane Antiga dodał, że siatkarze już od pewnego czasu rozmawiają o igrzyskach, czują ich atmosferę. Każdy z graczy ma pozytywne nastawienie.

 

"Jest z osiem mocnych drużyn, które będą chciały i są w stanie wygrać olimpijski turniej. Nie chcę zamieniać złotego medalu mistrzostw świata na krążek igrzysk. Chcę po prostu do tego sprzed dwóch lat dodać zdobyty w Rio de Janeiro" - zakończył Stephane Antiga.

RM, pzps.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze