Duarte wzmocnił Orlen Wisłę Płock

Piłka ręczna
Duarte wzmocnił Orlen Wisłę Płock
fot. Cyfrasport

26-letni Portugalczyk Gilberto Duarte. podpisał trzyletni kontrakt z zespołem ekstraklasy piłki ręcznej Orlen Wisłą Płock. Nowy lewy rozgrywający, były zawodnik FC Porto i reprezentacji, jest ostatnim wzmocnieniem zespołu przed rozpoczęciem rozgrywek.

W nadchodzącym sezonie barw płockiej drużyny bronić będą nowi zawodnicy: bracia Tomasz i Maciej Gębalowie, Chorwaci - Sime Ivic i Lovro Mihic, z wypożyczenia wraca bramkarz Adam Morawski, na ostatni rok Orlen Wisła przedłużyła kontrakt z Rodrigo Corralesem, który spędził trzy lata w płockiej drużynie, a od sezonu 2017/2018 będzie zawodnikiem Paris Saint Germain. Ostatnim wzmocnieniem będzie Portugalczyk Duarte.

 

Nowy nabytek płockiego klubu ma doskonałe warunki fizyczne, 196 cm wzrostu i 105 kg wagi, dobrze radzi sobie nie tylko na swojej pozycji, ale i na środku rozegrania oraz w obronie. "Trener bardzo liczy na zawodnika, którego od dawna obserwował. Rozmowy toczyliśmy od kilku miesięcy, cieszę się, że udało nam się sfinalizować kontrakt przed rozpoczęciem sezonu" – powiedział prezes SPR Wisła Artur Zieliński.

 

Duarte był podstawowym zawodnikiem FC Porto, z drużyną występował w Pucharze EHF i w Lidze Mistrzów. Na swoim koncie ma siedem tytułów mistrza Portugalii, od 2012 roku jest zawodnikiem reprezentacji kraju.

 

Prezes Zieliński poinformował, że udało się wreszcie sfinalizować roczny kontrakt z bramkarzem Rodrigo Corralesem. W barwach Orlen Wisły, przez trzy ostatnie sezony, zawodnik rozegrał 86 meczów i zdobył 1 bramkę.

 

W poniedziałek odbędzie się pierwszy, otwarty dla kibiców, trening drużyny. Zespół pod wodzą nowego trenera Piotra Przybeckiego, nie rozpocznie sezonu przygotowawczego w pełnym składzie. Adam Wiśniewski i Michał Daszek jadą na igrzyska olimpijskie do Rio de Janeiro z reprezentacją Polski, a Jose de Toledo - z Brazylią. Pod koniec tygodnia do Płocka przyjedzie Lovro Mihic, który walczył o miejsce w kadrze narodowej Chorwacji. Swój udział potwierdzili bracia Gębalowie, Sime Ivic i Rodrigo Corrales oraz pozostali zawodnicy drużyny.

 

W okresie przygotowawczym Orlen Wisła ma w planach udział w Szczypiorno Cup (5-7 sierpnia) oraz Belgazprombank w Brześciu (19-20 sierpnia). W najbliższy weekend planowany jest pojedynek kontrolny z Legionovią.

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze