Polscy siatkarze po pierwszej nocy opuścili wioskę olimpijską!

Siatkówka
Polscy siatkarze po pierwszej nocy opuścili wioskę olimpijską!
fot. PAP

W sobotę odebrali nominacje do reprezentacji i złożyli uroczyste ślubowanie w Centrum Olimpijskim w Warszawie. W niedzielę odlecieli do Brazylii. Polscy siatkarze zameldowali się w wiosce olimpijskiej. Teraz rozpoczynają ostatnie przygotowania do startu i odliczają dni do pierwszego meczu turnieju, w którym 7 sierpnia zmierzą się z Egiptem.

Polscy siatkarze, po złożeniu ślubowania wylecieli do Brazylii z lotniska Okęcie w Warszawie. Do Rio de Janeiro lecieli przez Paryż.

 

 

Kawka i lecimy ✈️➡️🇧🇷 #roadtorio #rio2016 #volleyball #gopoland #pipenikurczak 🙌🏻🙌🏻

A photo posted by Piotr Nowakowski (@pit_nowakowski) on Jul 24, 2016 at 2:58am PDT

 

 

Dobranoc 😴 Następny postój Rio de Janeiro🇧🇷✈️✊🏽 #biznes#is#biznes#airfrance#olympic#games#rio

A photo posted by Bartek Bednorz (@bednii) on Jul 24, 2016 at 4:21am PDT

 

Po przylocie na miejsce reprezentanci Polski zameldowali się w wiosce olimpijskiej i zapoznali z otoczeniem.

 

 

Po nocy spędzonej w Rio, w poniedziałek rano odlecieli do Belo Horizonte. Tam biało-czerwoni odbędą ostatnie zgrupowanie przed olimpijskim startem.

 

 

W planach podopiecznych Stephane Antigi są mecze sparingowe z miejscową drużyną - Sada Cruzeiro. Pierwsze spotkanie zostanie rozegrane 29 lipca o godzinie 20.00 miejscowego czasu; po raz drugi obie ekipy zmierzą się 2 sierpnia. Siatkarze Sada Cruzeiro Vôlei to aktualni mistrzowie Brazylii, dwukrotni triumfatorzy Klubowych Mistrzostw Świata. Brazylijczycy bardzo prestiżowo traktują starcia z mistrzami świata, które są dla nich ważnym elementem przygotowań do sezonu.

 

Polscy siatkarze wrócą do Rio wieczorem 3 sierpnia. Olimpijskie zmagania rozpoczną cztery dni później, w niedzielę 7 sierpnia meczem z reprezentacją Egiptu. Kolejnymi rywalami podopiecznych Stephane Antigi w grupie B będą: Iran (9.08), Argentyna (11.08), Rosja (13.08) oraz Kuba (15.08).

RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze