Kantor (MKS Dąbrowa Górnicza) w ubiegłym tygodniu przyznał, że nie był pewny udziału w imprezie w Klagenfurcie, ale podkreślił, że w sierpniowych igrzyskach na pewno wystartuje. - Jeśli nie pojadę, to będę w tym czasie trenował, a Bartek może zagra z kimś innym. Co do kciuka rewelacji nie ma, ale idzie ku lepszemu. Zrost kości wymaga jednak czasu i nie da się tego znacząco przyśpieszyć – zaznaczył wówczas 24-letni zawodnik.

 

Poza Łosiakiem (KS Jastrzębie) i zastępującym Kantora Brylem (RCS Czarni Radom) w Austrii zaprezentują się także dwie inne polskie pary, które zagrają w turnieju olimpijskim - Monika Brzostek i Kinga Kołosińska (obie AZS UMCS TPS Lublin) oraz Grzegorz Fijałek (UKS SMS Łódź) i Mariusz Prudel (TS Volley Rybnik), a również Jagoda Gruszczyńska (UKS SMS Łódź) i Dorota Strąg (Piast Szczecin), Michał Kądzioła (MKS Dąbrowa Górnicza) i Jakub Szałankiewicz (Stakolo Staszów) oraz Maciej Kosiak (UKS SMS Łódź) i Maciej Rudol (MKS Zryw Volley Iława).

 

Zmagania kobiet rozpoczną się wtorkowymi kwalifikacjami, a dzień później odbędą się eliminacje u mężczyzn. Faza grupowa zainaugurowana zostanie - odpowiednio - w środę i czwartek.