Legia Warszawa kupi muzyka! "Potrafię zagrać nawet Chopina" (WIDEO)

Piłka nożna
Legia Warszawa kupi muzyka! "Potrafię zagrać nawet Chopina" (WIDEO)
fot. YouTube

W szatni Legii Warszawa niedługo zrobi się bardzo głośno, o co powinien zadbać Steeven Langil, który lada moment podpisze kontrakt z klubem. W Ekstraklasie tak muzykalnego piłkarza można ze świecą szukać...

W rodzinie Langila nigdy nie było muzyków. To właśnie on przetarł szlak i jako pierwszy wykazywał talent w tym kierunku. Gdy dostrzegła to jego mama, kupiła mu syntezator i się zaczęło!

 

- Musiałem mieć jakieś dziesięć albo dwanaście lat, kiedy pierwszy raz grałem na instrumencie muzycznym. W szkole mój nauczyciel przekonywał mnie, żebym poszedł krok dalej - powiedział reprezentant Martyniki.

 

Tak się nie stało. Langil ostatecznie postawił na futbol, chociaż muzyka towarzyszy mu każdego dnia.

 

- Potrafię zagrać wszystko. Od muzyki klasycznej, reggae, rapu… Chopin? Może zajęłoby mi to trochę więcej czasu, ale dałbym radę - stwierdził w rozmowie z serwisem ouest-france.fr.

 

28-latek najbardziej lubi grać na keyboardzie. Poświęca temu średnio co najmniej pół godziny dziennie. Komponuje, improwizuje… W międzyczasie próbuje swoich sił także z innymi instrumentami. Takimi, jak gitara, perkusja czy saksofon.

 

- To pozwala mi się wyciszyć przed i po meczu - stwierdził piłkarz, o którego talencie można się z łatwością przekonać. Na YouTube'ie dostępne są filmiki pokazujące, jak gra na swoim ukochanym keyboardzie, jak również kilka jego produkcji.

 

 

 

 

 

 

 

Langil występował ostatnio w belgijskim Waasland-Beveren. Jak poinformował klub na swojej oficjalnej stronie internetowej, warunki transferu są już ustalone. Piłkarz, zanim podpisze kontrakt z Legią Warszawa, musi jeszcze przejść testy medyczne.

MC, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie