25-letni snajper Olympique Lyon od dłuższego czasu znajduje się na celowniku angielskich klubów i wielokrotnie był o krok od transferu na Wyspy Brytyjskie. Tym razem jednak sprawy nabrały iście realnych kształtów, bowiem o ofercie Arsenalu Lyon opowiedział... na swoim koncie Twitterowym.
Wiele plotek kierowało Alexandre'a do Arsenalu, jednak jesteśmy w stanie potwierdzić: Anglicy zaoferowali 35 milionów euro, musieliśmy jednak odrzucić ofertę z prostego względu. Lacazette jest kluczową postacią i liderem zespołu Bruno Genesio, więc zamierzamy zatrzymać go w klubie. Możemy zaprzeczyć również otrzymaniu wyższej oferty (48 milionów euro) o której pisały wszelkie media.
Lacazette łączony był z dużą ilością klubów na czele z PSG i Manchesterem United od sezonu 2014-2015, kiedy to z 27 ligowymi trafieniami został królem strzelców Ligue 1. W minionych rozgrywkach ustąpił jedynie Zlatanowi Ibrahimovicowi i sezon zakończył z dorobkiem 21 trafień. Wszystkich zszokowała decyzja Didiera Deschampsa, który nie zabrał kapitana Lyonu na Euro 2016.

Klasowy napastnik jest priorytetem Arsenalu od dłuższego czasu, jednak główną strzelbą Arsene'a Wengera pozostaje Olivier Giroud, który... jest wygrywa z Lacazettem pojedynek o miano podstawowego snajpera Trójkolorowych. Tego lata klub z północnego Londynu próbował już sprowadzić Jamiego Vardy'ego, jednak Anglik postanowił pozostać w Leicester City. Wiele brukowców widzi w składzie Kanonierów również innego zawodnika Lisów, Riyada Mahreza, który jednak jest skrzydłowym.