Od bohatera do zera. Koszulki Higuaina "ozdabiają" kosze na śmieci!

Piłka nożna
Od bohatera do zera. Koszulki Higuaina "ozdabiają" kosze na śmieci!
fot. PAP/EPA

Wtorkowy transfer Gonzalo Higuaina z Napoli do Juventusu jest najwyższym w historii Serie A. Nic więc dziwnego, że wywołuje on ogromne emocje - pozytywne w Turynie, a negatywne w Neapolu. Koszulki Argentyńczyka w "mieście śmieciarzy" traktowane są jak... śmieci.

Oprócz tradycyjnego palenia i niszczenia koszulek niektóre z nich znalazły inne zastosowanie. W miejscu, nazywanym "miastem śmieciarzy" ze względu na tony odpadów, zalegających na ulicach metropolii, koszulki Higuaina dekorują... uliczne kosze. Jedna z firm, zajmujących się wywozem nieczystości, udekorowała nawet śmieciarkę flagą z podobizną Argentyńczyka. Świadczy to o tym, że w jednej chwili napastnik z bohatera Neapolu stał się najbardziej znienawidzoną osobą w mieście.

Włosi są znani z żywiołowych reakcji na transfery, które odbywają się pomiędzy lokalnymi rywalami. Niezapomniane jest przejście Roberto Baggio z Fiorentiny do Juventusu w 1990 roku. Kibice Violi przez kilka dni protestowali przed siedzibą klubu. Doszło do zamieszek w wyniku których rannych zostało 50 osób, a kilkanaście innych zatrzymano. Z powodu Higuaina nikt jeszcze, na szczęście, nie trafił ani do szpitala, ani do więzienia.

 

JP, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze