Rio 2016. Krzesiński: Warunki w wiosce poprawiły się

Inne
Rio 2016. Krzesiński: Warunki w wiosce poprawiły się
fot. PAP

Sekretarz generalny PKOl Adam Krzesiński zapewnił polskich sportowców, wybierających się na igrzyska w Rio de Janeiro, że warunki w wiosce olimpijskiej się poprawiły. "Nie obawiajcie się i skupcie na starcie, byście osiągnęli życiowe wyniki" - powiedział.

W środę w Centrum Olimpijskim ślubowanie przed wylotem do Brazylii złożyli szermierze, tenisiści stołowi, kajakarze górscy, gimnastyczka Katarzyna Jurkowska-Kowalska i żeglarze z klasy 49er Paweł Kołodziński i Łukasz Przybytek.

 

"Zapewne dotarły do was informacje, które wzbudziły dużo kontrowersji i dotyczyły wioski olimpijskiej. Faktycznie pierwsze osoby z naszej misji, które poleciały do Rio de Janeiro, zastały bardzo trudną sytuację, jeśli chodzi o miejsca zakwaterowania. Zapewniam, że szefowa misji Marzenna Koszewska oraz jej pracownicy bardzo mocno współpracując i naciskając służby Komitetu Organizacyjnego doprowadziły apartamenty do normalnego stanu. Nie obawiajcie się wyjazdu do Rio. W tej chwili skoncentrujcie się na starcie i na osiągnięciu życiowego sukcesu. Byście wrócili z Rio z poczuciem, że zrobiliście wszystko, by osiągnąć jak najlepszy wynik" - powiedział w trakcie uroczystości Krzesiński.

 

Nominacje wręczał wraz z sekretarzem stanu w ministerstwie sportu Jarosławem Stawiarskim.

 

"My w tej chwili jako resort sportu nic innego nie będziemy robić tylko trzymać za was kciuki. Mam nadzieję, że powoli zaczną znowu obowiązywać coubertinowskie zasady i nikt nieczystymi praktykami nie zabierze wam medalu. Walczcie i zajmujcie miejsca na podium, a nawet jak się nie uda teraz, to czeka na was za cztery lata Tokio. Zróbcie coś, byśmy byli z was dumni" - zaznaczył.

 

W imieniu zawodników słowa przysięgi olimpijskiej przeczytała szablistka Aleksandra Socha, która po czwarty wystąpi w igrzyskach.

 

"Nie czuję już żadnej presji. Doskonale wiem, co mnie czeka, jak to wygląda i teraz po prostu cieszę się każdym dniem i tym, co przede mną" - przyznała siedmiokrotna medalistka mistrzostw Europy.

 

O olimpijskiej przygodzie mówił także Krzesiński.

 

"Dla każdego sportowca jest to szczególny moment, bo często występ w igrzyskach jest spełnieniem marzeń. Niektórzy z was już byli na takich zawodach, ale sam wiem, że po to trenujemy, by pojechać na imprezę czterolecia. Dzisiaj zaczyna się wasza wielka olimpijska przygoda i mam nadzieję, że te szczęśliwe dni będą trwały dalej. Dziękuję wam, że przez tyle miesięcy żmudnie się przygotowywaliście i trenerom za to, że realizowali programy szkoleniowe" - dodał dwukrotny drużynowy medalista olimpijski we florecie.

 

Wcześniej ślubowania złożyli już m.in. kolarka górska Maja Włoszczowska, pływacy, żeglarze, kajakarze, siatkarze i wioślarze.

kl, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie