Szczęsny w Romie na kolejny sezon! Leci już do USA

Piłka nożna
Szczęsny w Romie na kolejny sezon! Leci już do USA
fot. PAP

Wojciech Szczęsny na kolejny sezon zostanie wypożyczony z Arsenalu do AS Roma - podają liczne włoskie media. To znaczy, że Włosi nie wydadzą na Polaka ani grosza. Jeśli jednak będą go chcieli ostatecznie wykupić z londyńskiego klubu to będą musieli zapłacić aż 16 milionów euro.

O tym, że włoski i angielski klub zawarły już umowę dotyczącą wypożyczenia Polaka z opcją wykupu, poinformował między innymi włoski dziennikarz Gianluca Di Marzio. Napisał on również, że całość wynagrodzenia będzie wypłacać Szczęsnemu klub z Rzymu. O sprawie napisał również na Twitterze inny dziennikarz Fabrizio Romano.

 


Włoskie media, w tym najbardziej prestiżowy dziennik sportowy La Gazzetta dello Sport informują ponadto, że Szczęsny w ciągu najbliższych godzin dołączy do ekipy Giallorossich, która przebywa obecnie na tournee za Oceanem Atlantyckim. W USA podopieczni Luciano Spalettiego rozegrają dwa mecze towarzyskie - z Liverpoolem i Montreal Impact.

Włosi piszą również o tym, że przyszłość Szczęsnego rysuje się w czerwono-żółtych barwach. Ich zdaniem dla Polaka nie ma już absolutnie miejsca w londyńskim Arsenalu. W Romie bramkarz reprezentacji Polski prawdopodobnie będzie rywalizował o miejsce w składzie z Rumunem Bogdanem Lobontem i Brazylijczykiem Allisonem.

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze