Włoszki za mocne! Porażka polskich siatkarek na inaugurację eliminacji

W spotkaniu otwierającym rozgrywany we Vrnjackiej Banji turniej kwalifikacyjny do mistrzostw świata U-23 polskie siatkarki przegrały 0:3 z Włoszkami. W kolejnym meczu biało-czerwone zmierzą się w czwartek z Turcją.

Podopieczne Waldemara Kawki nie zdołały urwać rywalkom nawet seta, choć trudno zarzucić im brak zaangażowania. W końcówce pierwszej partii, ze stanu 17:21 zdołały doprowadzić do rywalizacji na przewagi. Przegrały ją w wyniku kontrowersyjnych decyzji arbitrów. Drugi set również padł łupem siatkarek z Italii. W odsłonie numer trzy kibice znów byli świadkami zaciętej walki na przewagi, w której biało-czerwone nie wykorzystały swoich szans.

Polska - Włochy 0:3 (24:26, 21:25, 27:29)

Polska: Alicja Grabka, Malwina Smarzek, Kornelia Moskwa, Marta Ziółkowska, Julia Twardowska, Martyna Grajber - Adrianna Adamek (libero) oraz Paulina Bałdyga, Monika Bociek, Kluadia Grzelak, Magdalena Damaske, Małgorzata Jasek.