WTA w Montrealu: Radwańska awansowała do 1/8 finału

Rozstawiona z numerem czwartym Agnieszka Radwańska bez większych kłopotów awansowała do 1/8 finału turnieju WTA Premier na kortach twardych w Montrealu. Polska tenisistka, triumfatorka imprezy z 2014 roku, w 2. rundzie pokonała Rumunkę Monicę Niculescu 6:1, 7:5.

Radwańska do meczu przystąpiła wypoczęta, bowiem było to jej pierwsze spotkanie od Wimbledonu. Krakowianka, która na otwarcie w Montrealu miała "wolny los", w środę pewnie zapisała na swoim koncie zwycięstwo w inauguracyjnej partii. Pokazała to, z czego jest znana - kombinacyjną grę i precyzyjne zagrania. Rumunka, która dzień wcześniej stoczyła trzysetowy pojedynek z Łotyszką Jeleną Ostapenko, także nieraz miała ciekawe pomysły na rozwiązanie akcji, ale zbyt często popełniała proste błędy.

W drugim secie zarówno czwarta rakieta świata, jak i 61. w rankingu WTA Niculescu nie mogły zbytnio polegać na własnym serwisie. Od stanu 1:1 pięć kolejnych gemów zakończyło się przełamaniem. Serię tę przerwała niżej notowana z zawodniczek, która objęła prowadzenie 5:3.

Ważnym momentem tej partii był 10. gem, w którym podopieczna trenera Tomasza Wiktorowskiego obroniła trzy piłki setowe i zanotowała "breaka". Później nie dała już dojść do głosu rywalce i wykorzystała pierwszą piłkę meczową.

Spotkanie trwało godzinę i 39 minut. Była to piąta konfrontacja tych tenisistek. Polka rozstrzygnęła na swoją korzyść wszystkie cztere mecze na korcie twardym, w tym dwa poprzednie spotkania w tym sezonie - w 1/8 finału w Dausze i rundę wcześniej w Indian Wells. Niculescu wygrała raz, gdy walczyły na trawiastej nawierzchni.

Kolejną rywalką Radwańskiej, która szykuje się do igrzysk w Rio de Janeiro, będzie rozstawiona z "16" Anastazja Pawliuczenkowa. Z Rosjanką zmierzyła się dotychczas sześć razy i cztery razy była lepsza.

Turniej, w którym obecnie rywalizuje, odbywa się naprzemiennie w Montrealu i Toronto. Rok temu w drugim z wymienionych miast odpadła w ćwierćfinale.

Magda Linette została wyeliminowana w pierwszej rundzie przez Czeszkę Petrę Kvitovą (nr 12.), przegrywając 1:6, 2:6.

W puli nagród imprezy, która zakończy się 31 lipca, jest ponad 2,4 miliona dolarów.