Listkiewicz: To będzie wyjątkowy sezon 1 ligi

Piłka nożna

- Pierwsza liga pięknie się rozwija. To będzie bardzo ciekawy sezon - powiedział w wywiadzie dla Polsatsport.pl Michał Listkiewicz, były prezes tych rozgrywek.

Aleksandra Szutenberg: Przed nami nowy sezon 1 ligi. Ciekawe drużyny i awansowały, i spadły z ekstraklasy.

Michał Listkiewicz: To będzie bardzo ciekawy sezon, podobnie jak poprzedni. 1 liga pięknie się rozwija. W tym sezonie dojdzie do rywalizacji północ-południe. Mamy "koalicję śląską", czyli pięć śląskich drużyn z ogromnymi tradycjami, ambicjami i dużą bazą kibiców. Ciekawi są też beniaminkowie - zupełni nowicjusze, jak Wisła Puławy, a także drużyny zasłużone dla polskiej piłki, jak Stal Mielec. Mam nadzieję, że na trybuny przyjdzie jeszcze więcej kibiców niż w poprzednim sezonie.

Beniaminkowie w ekstraklasie świetnie rozpoczęli sezon. Jakby pan porównał obie ligi?

Różnica cały czas się zmniejsza, bo poziom w pierwszej lidze się podniósł, co pokazuje przykład beniaminków. Drużyny, które spadły z ekstraklasy w poprzednich latach również przekonały się, że nie jest tak łatwo. Jeżeli więc ktoś myśli, że Podbeskidzie i Górnik Zabrze spacerkiem przejdą przez pierwszą ligę, to jest w błędzie.

Jakie drużyny według pana będą bić się o awans do ekstraklasy?

Na pewno kluby z Górnego Śląska, w tym beniaminek GKS Tychy oraz spadkowicze z ekstraklasy, gdyż prezentują wysoki poziom. Miedź Legnica z roku na rok ma coraz większe ambicje - pora więc je zrealizować. Myślę, że Bytovia Bytów może być ciekawym zespołem. To bardzo mądrze prowadzony klub, który stopniowo pozyskuje lepszych zawodników.

 

Cała rozmowa z Michałem Listkiewiczem w załączonym materiale wideo.

Aleksandra Szutenberg, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze