Nieskuteczne Zagłębie przegrywa z SonderjyskE

KGHM Zagłębie Lubin przegrało 1:2 z SonderjyskE w pierwszym meczu trzeciej rundy eliminacji piłkarskiej Ligi Europejskiej. Jedynego gola dla Miedziowych zdobył Łukasz Janoszka.

Zagłębie od początku starało się grać agresywnie, szybko odbierać piłkę rywalom. W pierwszych akcjach brakowało jednak konkretów. W 19. minucie wykorzystało to SonderjyskE. Piłkę płasko w pole karne dośrodkował Tommy Bechmann. Znalazł kompletnie niepilnowanego Simona Kroona, który precyzyjnym strzałem pokonał Martina Polacka.

Po straconym golu Miedziowi rzucili się do odrabiania strat. Swoje sytuacje miał Krzysztof Piątek, a także Jan Vlasko. Niestety nadal brakowało skuteczności. Zemściło się to w 36. minucie. Zawodnicy SonderjyskE wznowili grę z autu jak Islandczycy podczas Euro 2016. W powietrzu nie miał sobie równych Dal Hende i nie dał szans Martinowi Polackowi.

Kiedy wydawało się, że w pierwszej połowie już nic się nie wydarzy Zagłębie miało rzut rożny. Zagotowało się w polu karnym, a w zamieszaniu w szesnastce największym sprytem wykazał się Łukasz Janoszka. Bramka kontaktowa dała Lubinianom nadzieje odrobienie strat w drugiej połowie.

Po 45 minutach gry na boisku pojawił się Filip Starzyński. To był wazny moment tego spotkania. Większość kolejnych akcji Zagłębia przechodziła właśnie przez reprezentanta Polski.  Po przerwie gospodarze tworzyli sobie wiele sytuacji. Cały czas brakowało skuteczności... Swoje szanse marnowali Krzysztof Piątek i Arkadiusz Woźniak.

W końcu kibice byli pewni, że za chwilę padnie bramka. W 61. minucie Zagłębie miało rzut karny. Do piłki podszedł Starzyński i… jego strzał obronił Skender. Bramkarz rywali powoli wyrastał na bohatera tego spotkania.

Czas uciekał, a Miedziowi marnowali kolejne sytuacje. W 74. minucie przed kapitalną sytuacją stanął Woźniak. Niestety uderzył zbyt mocno i piłka minęła bramkę. SonderjyskE nie potrafiło przeciwstawić się gospodarzom. Zagłębie nadal dominowało. W 88. minucie znów fantastycznie zachował się Skender, którzy przeniósł piłkę po strzale Michala Papadopulosa nad poprzeczką. To była piłka meczowa. Podopieczni Piotra Stokowca już nie zdążyli doprowadzić do wyrównania. W następny czwartek czeka ich rewanżowy bój o awans do kolejnej rundy w Danii.

KGHM Zagłębie Lubin – SonderjyskE 1:2 (1:2)

Bramki: 0:1 Simon Kroon (19), 0:2 Marc Dal Hende (36-głową), 1:2 Łukasz Janoszka (45+1).

Żółte kartki – KGHM Zagłębie Lubin: Jan Vlasko; SonderjyskE: Simon Kroon, Pierre Kanstrup, Adama Guira.

Zagłębie Lubin: Martin Polacek - Aleksandar Todorovski, Lubomir Guldan, Maciej Dąbrowski, Dorde Cotra, Łukasz Piątek, Jarosław Kubicki, Arkadiusz Woźniak, Jan Vlasko (46 Filip Starzyński), Łukasz Janoszka (73 Krzysztof Janus), Krzysztof Piątek (79 Michal Papadopulos).

SonderjyskE: Marin Skender - Marc Dal Hende, Matthias Maak, Pierre Kanstrup, Marc Pedersen, Janus Drachmann, Johan Absalonsen, Adama Guira, Simon Kroon (69 Troels Klove),  Marcel Romer (74 Nicolai Madsen), Tommy Bechmann (63 Mikael Uhre).

Sędzia: Robert Madley (Anglia).

Widzów: 10271.