Rajd Finlandii: Czas na szybkie ściganie

Moto
Rajd Finlandii: Czas na szybkie ściganie
fot. PAP/EPA

W piątek rozpocznie się samochodowy Rajd Finlandii, ósma runda mistrzostw świata 2016. Przed rokiem najlepszy był Jari-Matti Latvala. Reprezentant gospodarzy w klasyfikacji generalnej jest czwarty i stanie przed szansą zmniejszenia straty do rywali.

Rajd Finlandii w kalendarzu mistrzostw świata znajduje się od 1973 roku, czyli od początku rywalizacji o miano najlepszego kierowcy globu. W 43 dotychczasowych edycjach tylko osiem razy zdarzyło się, że wygrał ktoś inny niż zawodnik gospodarzy. Charakterystyczne szutrowe trasy w kraju tysiąca jezior są niezwykle szybkie i ich dobra znajomość daje przewagę.

 

Latvala z 68 punktami w klasyfikacji generalnej zajmuje czwarte miejsce. Liderem jest broniący tytułu Francuz Sebastien Ogier - 143 pkt, a kolejne miejsca zajmują Norweg Andreas Mikkelsen - 92 oraz Nowozelandczyk Hayden Paddon - 72.

 

W ubiegłym roku Latvala wyprzedził Ogiera o 13,7 s. Fin przed własną publicznością najlepszy był także w 2010 i 2014 roku. Ogier triumfował natomiast w 2013.

 

W kategorii WRC-2 do rywalizacji przystąpi załoga Hubert Ptaszek/Maciej Szczepaniak. Oprócz Rajdu Finlandii w tym sezonie odbędzie się jeszcze sześć rund.

 

Transmisje z Rajdu Finlandii na sportowych antenach Polsatu.

JP, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze